Поділитися публікацією:

З 5 по 7 травня Івано-Франківськ вп’ятнадцяте стане столицею ковальського мистецтва.

Співорганізатор фестивалю, голова ГО “Свято ковалів” Сергій Полуботько розповідає, що цьогоріч фестиваль відвідає 200 учасників з 10 країн світу Нідерланди, Британія, Франція, Польща.

“У 2003 році ми хотіли заявити, що ми є, існуємо, – говорить Полуботько. – Нам вдалося налагодити співпрацю і цьогоріч проведемо фестиваль вже вп’ятнадцяте”.

За ці роки до фестивалю долучилися ковалі з усіх регіонів України.

“Починали ми з кількох чоловік. А нині ми сформували ковальську спільноту, і навіть за нашим прикладом подібні фестивалі почали з’являтися у Європі”.

Письменниця Наталя Щерба, за мотивами циклу фентезі якої, ковалі створять казкову вежу, каже, що вежа буде середньовічною спорудою з флюгером.

“Я вже підготувала пояснення до кожного елементу, Я багато дізналася про ковалів і для мене ця співпраця – дуже цікава. Думаю, вежа стане символом міста”.

Вежу буде видно з трьох боків, з нею можна буде сфотографуватися і загадати бажання. Вежа матиме у висоту близько 6 метрів, годинник – 2 метри.

kovali_vezha

Цього року 355 років Франківську, і ми підготували цікаві події для нашого міста”, – каже співорганізатор і меценат Віктор Вінтоняк.

За словами Вінтоняка, 5 травня вперше відбудеться перформанс з нічного кування. Одночасно роботи віджеїв VJ Group Cube транслюватимуть на фасадах кінотеатру Люм’єр і дитячої бібліотеки. Також продовжиться пленер “Позитив”.

Також вкотре проведуть майстер-класи з ковальства для дітей від 8-10 років. Початок о 12:00 5-6 травня.

“Нині відбувається автоматизація і роботизація, тому ми вийшли на площу Ринок з ідеєю заявити про себе, щоб ковальське ремесло не зникло, – говорить Полуботько. – Перший наш витвір – стіл ковальської дружби. Нині він стоїть в Бастіоні. Ми зрозуміли, що ми цікаві людям, тому вирішили проводити фестиваль щорічно і з кожним роком учасників ставало все більше”.

Сергій Полуботько розповідає, що ніколи достеменно невідомо, що саме створять ковалі. Так, гойдалка коваля з Чернівців несподівано оживила дерево щастя, яке нині стоїть на стометрівці.

Ювілейне Свято ковалів у Франківську пройде під девізом “Час на нашому боці” за мотивами циклу фентезі “Часодії” письменниці Наталії Щерби, яка живе у Франківську. На три дні місто вбереться в металеві обладунки, пускатиме вогняні іскри з очей та огорне казковою атмосферою.

 


Поділитися публікацією: