Поділитися публікацією:

Сьогодні, 24 квітня, у Франківську відбулася прес-конференція, присвячена прозорості видобувної галузі на Прикарпатті.

Брифінг “ІПВГ – регіональний вимір. Прогрес і проблеми” організували в науковому містечку ІФНТУНГ “Нова енергія”. Експерти розказали, скільки коштів буде надходити від видобутку нафти, газу і газового конденсату до місцевих бюджетів.

Директор НДІ нафтогазової енергетики та екології Максим Карпаш поділився цікавими фактами про сучасний стан видобувної галузі в Україні. Наразі в області є 31 родовище і видано більше 150 дозволів на видобуток копалин, однак 30-40 штук взагалі не задіяні. Це серйозна проблема для галузі, адже анулювати “сплячу” ліцензію надто складно, а видають їх на великі терміни. Наприклад, у Долинському районі видана така ліцензія аж до 2031 року. Тобто на тому місці ще 14 років не буде здійснюватися видобуток.  Повідомляє WestNews.

xHcwMg9nak0-1

Що дає відкритість видобувної галузі? Це величезний ресурс передусім для місцевих громад – як ОТГ, так і окремих населених пунктів. У лютому в ВРУ намагалися проголосувати за проект закону про відкритість галузі, однак у трьох читаннях він провалився. Зараз знову подали такий проект відкритих даних по енергетиці і сподіваються на успіх. Адже якщо йти до цифр, то на місця від прибутків видобувних компаній має йти 5%. Тобто 2% до обласного бюджету, 2% до районного бюджету і 1% до місцевого. На Франківщині щорічні надходження від видобутку копалин зараз складають більше 2 млрд гривень. Себто на місці в області має “залишитися” близько 100 млн грн!

Довідково: ІПВГ – “Ініціатива Прозорості Видобувних Галузей” – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який впроваджується у 51 країні світу та включає такі країни як США, Норвегія, Великобританія, Німеччина, тощо.

 


Поділитися публікацією: