Поділитися публікацією:

Окрасою фестивалю став спільний виступ із Національним президентським оркестром.

Звуки дзвонів линули з Ясної гори у Гошеві, що на Прикарпатті. Там уже втретє відбувся фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва. Класичні твори та українські мотиви зазвучали по-новому, адже виконували їх на унікальному інструменті – карильйоні, інформує 5 канал.

Мелодія, що лине з церковної дзвіниці, твориться на карильйоні. Це механічний музичний інструмент, який приводить у рух дзвони. Киянка Ірина Рябчун грає на ньому вже понад 10 років.

Музикантка розповідає: “Абсолютно унікальний інструмент, який не належить до жодної з конкретних груп інструментів. В нього є і від ударних, в нього є трошки від органу, в нього є трошки від звучання хору”.

Фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва у Гошеві проводять втретє. Відкрили свято гімном України.

Aнна Кашпшицька на фестиваль приїхала з сусідньої Польщі. Демонструє можливості пересувного карильйона, граючи на ньому.

Вона розповідає: “Приїхали на фестиваль і творці пересувного інструмента – брати Ботвінки. Кажуть, він має дуже широкий спектр звучання”.

Своєю чергою співзасновник карильйонного мистецтва в Україні Сергій Ботвінко каже: “Це наш власний пересувний карильйон. Він має 50 дзвонів. Перед вами – клавіатура, це попросту пульт керування карильйоном. Він має 50 клавіш, по кількості дзвонів, 4 октави”.

Окрасою фестивалю став спільний виступ із Національним президентським оркестром. Популяризувати карильйонне мистецтво на Прикарпатті планують і надалі, запевняють організатори,  Зокрема, планують навчати дітей гри на цьому інструменті.


Поділитися публікацією: