Поділитися публікацією:

Івано-Франківський національний медичний університет один з перших в Україні отримав ліцензію на підготовку фахівців спеціальності “Фізична терапія та ерготерапія”. У виші готуватимуть реабілітологів відповідно до європейських стандартів, пише КУРС

Спортсмен, богатир Назар Павлів з відсутністю якісної реабілітації стикався неодноразово.

“Фізична реабілітація є частиною фізичної культури, тому я оцінюю її як спортсмен. У нас зараз багато людей займається фізкультурою і спортом, і тому травми можуть бути у будь-кого. Після травми потрібно консультуватися у хорошого реабілітолога”, – говорить Павлів.

Окрім цього, спортсмен каже, що в медзакладах потрібне і оновлене обладнання. Був випадок, коли велетню треба було зробити МРТ, однак обладнання, яке є в івано-франківських клініках, має обмеження щодо ваги пацієнта. Тому він змушений був шукати медичної допомоги в інших містах. Тепер покладає великі надії на фахівців, які за кілька років закінчать нову спеціальність в ІФНМУ.

2017-06-21_085850

Ректор університету Микола Рожко зазначає, що потреба у якісних реабілітологах назріла давно і лише зараз вдалося отримати ліцензію на навчання фахівців. В закладі є відповідна матеріальна база для цього.

“Ми зараз живемо в суворій реальності. І ми відчуваємо гостру потребу у цій спеціальності, і вона буде лише збільшуватися. У нас є відповідна база, науковий, кадровий потенціал”, – розповідає ректор.

Завідувач кафедри травматології та ортопедії ІФНМУ, професор Вадим Сулима каже, що вже давно мріє викладати цю спеціальність, оскільки травматологія міцно пов’язана з реабілітацією.

“Наразі все покинуто на відповідальність самого хворого і його бажання одужати. Таку людину, яка була би навчена, як це зробити, знайти дуже важко”, – констатує Вадим Сулима.

Науковець зауважує, що реабілітація потрібна не лише тим людям, які отримали прямі фізичні травми, а й тим, хто пережив інсульти, інфаркти, вроджені патології, хронічні захворювання легень, опорно-рухового апарату.

Навчання на спеціальності “Фізична терапія та ерготерапія” коштуватиме 10 тисяч гривень на рік. Відкрито перший набір на 100 місць.


Поділитися публікацією: