В Україні змінили транспортний збір з авто

Поділитися публікацією:

Об’єктом оподаткування транспортним податком є автомобілі не старше п’яти років. Кабмін змінив методику визначення середньоринкової вартості легкового автомобіля для оподаткування його транспортним податком (в розмірі 25 тис. грн).

З формули розрахунку середньоринкової вартості виключений коригувальний коефіцієнт в залежності від пробігу, пише “Сегодня”.

Крім того, якщо за діючою методикою ціна нового автомобіля, що входила в формулу, визначалася з урахуванням марки, моделі, типу двигуна і обсягу циліндра, типу коробки передач, то новою методикою ціна формується з урахуванням марки, моделі, об’єму циліндрів двигуна і типу палива.

Для визначення середньоринкової ціни у формулі ціна нового автомобіля множиться на коригувальний коефіцієнт з урахуванням терміну експлуатації авто.

Змінами до Податкового кодексу також визначено, що об’єктом оподаткування транспортним податком є автомобілі не старше п’яти років, середня ринкова вартість яких перевищує розмір 375 розмірів встановленої на 1 січня звітного року мінімальної заробітної плати (раніше – 750 розмірів), в зв’язку з чим до тексту методики внесені відповідні зміни.

Крім цього, якщо раніше МЕРТ розраховував середньоринкову вартість авто і передавав ДФС дані про автомобілі не старші п’яти років, середня ринкова вартість яких перевищує 750 мінімальних заробітних плат, то тепер буде розміщувати перелік таких авто (зі середньоринковою вартістю понад 375 мінімальних зарплат) на своєму сайті, з урахуванням даних про марку, модель, рік випуску і типу палива.

У той же час, у разі відсутності на сайті МЕРТ інформації про автомобіль, який підлягає оподаткуванню транспортним збором, міністерство за зверненням ДФС або власника авто може визначити і додатково розмістити її.


Поділитися публікацією: