Поділитися публікацією:

В Україні продовжують впроваджувати медичну реформу.

Передбачається, що до кінця наступного року її розгорнуть по всій території держави. Спочатку реформують первинну медичну ланку, тобто поліклініки. а згодом візьмуться і за лікарняні послуги.

«Не маєш грошей – нема що туди йти. Чекають, коли ти виписуєшся, аби ти…», – прикарпатець Іван Халацький розповідає історію своїх друзів.
Сам зізнається, йому з лікарями пощастило більше. Зараз лікує печінку в центральній міській лікарні. Поки, окрім медикаментів, ні за що не платив, – пишуть Версії з посиланням на ТРК РАІ.

«Моєї пенсії, цієї, що я получаю, вистачило би на три дні на лікарства. Одно лікарство коштує 350 гривень», – розповідає Іван Халацький.
Мешканець села Микитиинці Степан Гендза теж чимало коштів витрачає на ліки для себе і дружини.

«Проблема чорна. Якщо би не дай Бог я захворів і жінка, то нам пенсії однієї би не вистачило. 1400 гривень пенсія, як далі бути я не знаю», – бідкається Степан Гендза.

З впроваженням медичної реформи таких ситуації вдасться уникнути переконаний головний лікар Центральної клінічної лікарні Тарас Масляк.

«Людина мусить йти за свої кошти купувати медикаменти в аптеку. Ви знаєте, якщо буде реформа цього не буде. Будуть виділені кошти, які будуть розприділятися на лікування цього хворого і на медикаменти, які будуть всі необхідні в певному відділенні, в певній установі», – відзначив Тарас Масляк, головний лікар ЦРЛ.

Реформа дуже потрібна, акцентує головний лікар, і тоді лікарі не будуть шукати додаткових заробітків. Адже буде отримувати заробітну плату той лікар, до якого йтимуть пацієнти.


Поділитися публікацією: