Вирубана земля: чому бідніє Прикарпаття. ВІДЕО

Поділитися публікацією:

На Прикарпатті нещадно вирубують український ліс. Торік в області виявили нелегальні вирубки майже на 14 мільйонів гривень – це тисячі гектарів. Десятки кримінальних справ зареєстровані вже і цьогоріч.

Місцеві вигнали працівників із їхньої ж території, бо не узгодили вирубки із сільрадою. Лише надіслали відповідь, що все законно, мають дозвіл на заготівлю граба. Але всюди пеньки від молодих дубів.

Люди обурені. За сотню метрів показують ще одне місце господарювання лісівників. Тут ще навесні теж пустили під пилку все, що може принести прибуток.

У сусідньому районі подібна історія – на півкілометра майже півсотні свіжих пнів. Усі замасковані болотом і прикриті гіллям.

Активісти підрахували, за тиждень лише на одній ділянці вирубали дубів щонайменше на 50 тисяч. Скільки таких місць – невідомо.

Загалом на Прикарпатті торік зареєстрували 220 кримінальних проваджень щодо незаконного вирубування, це понад 13 мільйонів гривень збитків. І якщо неподалік сіл люди зупиняють і перевіряють завантажені вщерть лісовози, то проконтролювати вирубки у високогір’ї не мають ні можливості, ні повноважень.


Поділитися публікацією: