Поділитися публікацією:

У Верховинському районі Івано-Франківській області громада села Криворівня підтримала ідею створення комплексу «Українські Афіни», який має об’єднати чотири місцеві музеї.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив секретар Криворівнянської сільської ради Дмитро Ілійчук.

«Учора на сходах села Криворівня більшість людей підтримали ідею створення проекту «Українські Афіни», який би об’єднав в єдиний комплекс чотири місцеві музеї. «За» такий проект свій голос віддав 81 житель села, четверо – утримались», – повідомив  Дмитро Ілійчук.

Він зауважив, що ідея створення «Українських Афін» належить місцевим активістам. Вони планують об’єднати в єдиний проект Літературно-меморіальний музей Івана Франка, Музей-садибу Михайла Грушевського, музей «Хата-гражда» гуцульської господарки та музей Параски Плитки-Горицвіт.

Наразі для проекту «Українські Афіни» почали створювати генплан. Для його погодження у Криворівні планують провести ще не менше восьми слухань. У селі переконані, що проект суттєво збільшить потік туристів.

Як відомо, у Криворівні Сергій Параджанов знімав фільм «Тіні забутих предків». Хата, в якій відбувалися зйомки, нині є музеєм.


Поділитися публікацією: