Поділитися публікацією:

29 червня в Івано-Франківськ завітав литовський політик, бізнес-омбудсмен в Україні Альгірдас Шемета. Він зустрівся з представниками малого та середнього бізнесу, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, бізнес-асоціацій, засобів масової інформації області.

Заступниця голови ОДА Марія Савка під час вступного слова наголосила, що Прикарпаття має вигідне бізнес-середовище. Цьому сприяє Єврокарпатська ініціатива, вдалося залучити в область німецьку фірму “Леоні” тощо. У багатьох населених пунктах працюють ЦНАПи, діють програми щодо підтримки малого та середнього бізнесів.

“Є добрий фундамент для розвитку бізнесу та комунікації підприємців з владою”, – сказала вона і визнала, що є ще над чим працювати.

Пан Альгірдас зазначив, що вже провів робочі зустрічі у понад 20 областях. Його вразила культура відносин.

“Влада не сприяє бізнесу, а хоче бути начальниками. Надіюся, в Івано-Франківській області це не так”, – сказав він.

Гість розповів, що бізнес-омбудсмен розглядає пропозиції, зауваження від підприємців та регулярно звітує на відповідному сайті. Також вони моніторять виконання їхніх рекомендацій у сфері бізнесу, пропозиції надсилають також Уряду. Загалом у їхній структурі працюють 30 осіб, а звітують тільки Наглядовій раді, а не Кабінету Міністрів.

Шемета повідомив, що скарга від підприємців має відповідати певним вимогам. Наприклад, предмет скарги не має розглядатися у суді та проблема має існувати не більше року. До омбудсмена можуть звертатися не тільки вже діючі бізнесмени, а й ті, хто хоче ними стати. На скаргу дають відповідь впродовж 10 днів, а за 3 місяці спілкуються зі всіма сторонами, зберігаючи нейтральність, та озвучують свій висновок.

Рада бізнес-омбудсмена розпочала свою діяльність в Україні 20 травня 2015. За цей час надійшло майже 1900 скарг (80-90 за місяць). Вже провели1258 розслідувань, а 30% скарг відхилили через невідповідність вимогам.

З Франківщини надійшло 26 скарг, а з Києва, наприклад, понад 700. Найчастіше скаржаться на фіскалів, органи місцевого самоврядування, прокуратуру. Тематикою скарг здебільшого є податкові перевірки, дії державних регуляторів,
затримка з повернення ПДВ, дії місцевої влади. Прикарпатці скаржилися також на недоліки нормативно-правової бази.

“Фінансовий ефект виконання наших рекомендацій в області становить 4 мільйонів гривень, а в Україні загалом понад 10 мільярдів. Також є нефінансовий ефект. Припиняються зловживання службовим становищем, не вимагають документів, які не передбачені законом”, – сказав Шемета.

Петро Строїч запропонував Раді створити їхні філії у кожній області, однак пан Альгірдас сказав, що вони фінансуються міжнародними донорами і поки це у бюджеті не передбачено.

На його думку, такі зустрічі з представниками бізнесу, як сьогодні, дозволяють виявити та вирішити проблеми.

Прикарпатців заохотили користуватися послугами бізнес-омбудсмена.

Джерело


Поділитися публікацією: