Скільки коштує і як здавати. У МВС розповіли про нові білети для посвідчення водія

Поділитися публікацією:

Перескладати іспит знову не доведеться. Старт видачі нових білетів для отримання водійського посвідчення відбудеться 1 липня, а на іспитах використовуватимуть відеофіксацію. Про це під час брифінгу 29 червня заявив керівник головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, пише ТСН.

За його словами, до створення нових білетів було залучено понад 10 тисяч громадян. У МВС отримали понад 100 тисяч пропозицій від людей і виник шалений ажіотаж.

“З 1 липня буде даний офіційний старт новим екзаменаційним питанням, які запрацюють, які будуть зрозумілі, прозорі, категоризовані. Тому що ті, хто складав раніше  іспити, вони чудово пам’ятають, що складаючи на категорію “В” зустрічалися питання з категоріями вантажівок, автобусів, з технічної будови безліч безглуздих запитань. Власне, наша основна вимога була, щоб такого не відбувалося”, – наголосив Криклій.

Він стверджує, що вперше в історії незалежної України білети розроблялися відкрито, а тестову систему могли випробувати всі охочі.

“Не хочемо кулуарщину продовжувати, хочемо все кардинально змінити”, – наголсив керівник сервісного центру.

Серед нововведень також запровадження фото- та відеофіксації іспитів у класах під час теоретичних екзаменів. Для практики будуть використовувати відеореєстратори вже до кінця поточного року.

Ціна посвідчення залишиться старою – 201 грн, а адміністративна послуга за складання іспитів – 26 грн. У МВС також заспокоюють, що тим, хто вже має посвідчення, перескладати іспити не доведеться.

Тим, хто ще не мав “корочки”, треба буде відповісти на 20 запитань за 20 хвилин.

“Завчити питання не можна, фактично, білету не буде – безліч варіацій та безліч комбінацій”, – каже Криклій.

Раніше у МВС обіцяли, що запитання в нових білетах для отримання водійського посвідчення будуть більш наближені до реальних ситуацій на дорогах.


Поділитися публікацією: