Поділитися публікацією:

Справа порушена відносно колишніх власників фінустанови.

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо колишніх власників Приватбанку (Київ) за доведення фінустанови до неплатоспроможності. Про це повідомив глава правління банку Олександр Шлапак на прес-конференції у вівторок, 4 липня.

“Генпрокуратура сьогодні вперше відкрила кримінальні справи за ст. 218 і 220 – доведення банку до неплатоспроможності”, – заявив він.

Шлапак уточнив, що мова йде про кредити 36 компаніям на 133 млрд грн, які були видані в жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок яких були погашені кредити 193 інших позичальників банку, більше половини яких мали ставку 12-12,5% річних з прив’язкою до курсу долара і реальні застави.

Глава правління зазначив, що ставка за новими кредитами склала 10,5% річних, тоді як кредитний комітет банку затвердив ставку 34% річних, а банк залучав кошти Нацбанку України під 22%, у фізосіб – під 19%, у юросіб – під 14, 2%.

“Це вершина фінансової піраміди ПриватБанку”, – додав Шлапак.

За його словами, практично всі нові позичальники не вели господарську діяльність, були створені менше року тому і мали негативний фінансовий стан.

Глава правління уточнив, що всі 36 кредитів були підписані колишнім главою правління (на той момент Олександром Дубілетом – ред) з перевищенням повноважень. Нацбанку надавалися недостовірні дані за непокритим кредитним ризиком і несформованим резервом, а позичальники не перевірялися на зв’язаність, їх фінансове становище штучно завищувалося.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман попередив екс-керівників ПриватБанку про кримінальну відповідальність, якщо зобов’язання по реструктуризації кредитів не будуть виконані.

Нагадаємо, 3 липня Нацбанк розпочав примусове стягнення боргів за кредитами екс-власників ПриватБанку.

Раніше Міністерство фінансів України опублікувало лист, який 16 грудня 2016 року колишні власники ПриватБанку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов надіслали уряду з проханням здійснити придбання державою акцій банку й ухвалити позитивне рішення щодо його подальшої капіталізації для уникнення банкрутства.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабмін підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід Приватбанк у стовідсоткову державну власність. Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що після повної стабілізації Приватбанк буде проданий.


Поділитися публікацією: