Поділитися публікацією:

Франківські патрульні разом із представником Національної Асамблеї інвалідів в Івано-Франківській області та журналістами проінспектували майданчики для паркування в місті.

 На парковці біля облдержадміністрації два місця для інвалідів, і обива зайняті. Один з водіїв показав посвідчення інваліда, особу другого патрульні встановили та передали у муніципальну інспекцію для реагування. Втім, за словами людей з інвалідністю, попри встановлений знак це місце не пристосоване для паркування інвалідів.

“Це має бути широке місце, щоб людина могла вийти і розкласти візок. Бачите – нема дорожньої розмітки. Це елементарні правила руху”, – демонструє представник Національної Асамблеї інвалідів в Івано-Франківській області Микола Макар.

“От людина показала посвідчення, і до неї з точки зору закону не може бути претензій. Але цей водій міг припаркуватися в іншому місці, а візочник не може. Це все залежить від моральності…” – міркує ще один представник організації Ярослав Гураль.

2017-07-05_175115

На вулиці Лесі Українки на місці для інвалідів припаркувався ось такий автомобіль:

Паркувальник показав на паркомат і сказав, що всі запитання до нього. Від патрульних та журналістів втік, мовляв, він не публічна особа.

На вулиці Грушевського біля стоматологічного корпусу медуніверситету теж зайняті місця для інвалідів. Один з водіїв показав посвідчення. Паркувальник запевнив, що в цьому місці він перевіряє посвідчення водіїв, чи вони справді є інвалідами, якщо хочуть припаркуватися на місці для них.

2017-07-05_175123

Наразі патрульні не мають права штрафувати водіїв, які займають місця для інвалідів. Вони можуть встановити особу водія та передати муніципальній інспекції, яка складає протоколи і виносить на розгляд адмінкомісії при виконкомі.

“Скоро будуть зміни у законодавсті, які дозволять патрульним притягувати таких водіїв до адміністративної відповідальності і навіть евакуювати автомобіль. Штраф становитиме 1070 грн”, – зазначила інспектор патрульної поліції Олександра Бабецька-Гусєва.

Сьогоднішньою акцією патрульна поліція намагалася достукатися до совісті водіїв, які займають місця для інвалідів.

Джерело


Поділитися публікацією: