Паспортні столи продають турфірмам “чергу” на оформлення біометричного паспорту

Поділитися публікацією:

Співробітники паспортних столів у регіональних підрозділах Державної міграційної служби України пропонують туристичним фірмам можливість “купити чергу” на оформлення біометричного паспорта.

Про це повідомляє ІА “Інтерфакс-Україна” з посиланням на джерело на туристичному ринку.

За словами джерела, “на даний момент такі послуги пропонують практично всі паспортні столи”.

“Турагенству мінімальну ціну вже пропонують на рівні 2000 грн за паспорт”, – стверджує джерело і зазначає, що при цьому вартість оформлення через турагенство складає 3400 грн за три дні, 2100 грн – за 21 день.

Джерело зазначило, що турагенство “передає телефон зацікавленого клієнта посереднику, який зв’язується і призначає час і дату доставки за конкретною адресою”.

“Ми, турфірми, ніякого стосунку до відсутності талонів (на запис для отримання біометричного паспорта для виїзду громадянина за кордон – ред.) не маємо. З нами напряму зв’язуються люди з ОВІРів і пропонують місця за гроші, ми пропонуємо це нашим клієнтам. Проблема в країні , в корупції. Є попит, буде і пропозиція “, – сказало джерело.

Офіційна вартість оформлення біометричного паспорта для виїзду за кордон у регіональному підрозділі ДМС складає 557,32 грн за 20 днів, 810,32 грн – за сім днів.

При оформленні через підрозділи документ-сервісу “Готово” додатково оплачується 400 грн, таким чином, вартість оформлення становить 957,32 грн за 20 днів, 1210,32 за 7 днів.

Із середини весни в Україні не зникає ажіотаж навколо отримання біомедичних паспортів після вступу в силу безвізового режиму України з Євросоюзом. Міграційна служба рекомендувала українцям, які не збираються виїхати за кордон в найближчі кілька тижнів, не поспішати з оформленням та отриманням документів. Також служба закликала громадян не користуватися послугами посередників, щоб не стати жертвами шахраїв.

Виготовлення та видача біометричних паспортів в Україні займаються тільки Державною міграційною службою, паспортним сервісом “Документ” та Центрами надання адміністративних послуг.


Поділитися публікацією: