Заміна водійського посвідчення не буде обов’язковою для всіх

Поділитися публікацією:

Отримати новий документ зможуть ті, хто добровільно про це проситиме та надасть медичну довідку.

Водійське посвідчення європейського зразка мають видавати в Україні з наступного року. Європейські вимоги значно вищі за нинішні українські, тож зміни в цій царині можна назвати суворими.

Нині українське посвідчення водія за кордоном діє не більше року. Три роки тому Європа почала перехід на водійські документи єдиного зразка, щоб замінити 110 різних пластикових та паперових посвідчень. Головна мета – зниження ризику шахрайства та спрощення пересування Європою. Асоціація з Європейським союзом вимагає і від України оновлення документів.

“Буде змінюватися строк дії категорія А та Б до 15 років – наразі це 30 років. Професійні категорії – 5 років”, – пояснив начальник головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій.

Візуально українські посвідчення кардинально не зміняться. Як і європейські аналоги, вони матимуть фото, дані про водія, підпис, термін дії і категорії транспорту, дозволеного до керування. Планують додати ще й електронний чіп, в якому інформацію продублюють – це додатковий захист і зручний спосіб зчитування інформації.

При заміні документа додаткових екзаменів не вимагатимуть, лише медичну довідку. Урядовці вже розробляють єдиний медичний реєстр водіїв, щоб уникати корупції. “Ми скасуємо можливість купівлі довідок і наведемо лад в медичній частині дорожнього руху”, – обіцяє директор медичного центру МОЗу Юрій Чорний.

Європейські вимоги стануть більш жорсткими для водіїв комерційного транспорту та автошкіл. Подробиці мають прописати вже українські законодавці, як і запровадити нові правила з наступного року.

Водійські посвідчення, видані багато років тому, в яких іще не зазначено кінцевий термін дії, збережуться в їхніх власників. Нові документи потрібні насамперед тим водіям, які планують подорожувати за кермом у Європі – це зробить такі подорожі безпроблемними. Решті ж водіїв змінювати права не обов’язково.

Джерело


Поділитися публікацією: