Поділитися публікацією:

У Росії можуть дозволити українцям вступати до громадянства РФ за умови «публічного зречення громадянства України», якщо вони не можуть отримати довідку про вихід із нього.

У російський закон «Про громадянство» планують додати норму «публічного зречення громадянства України». Про це повідомило російське видання “Коммерсант”.

Держдума РФ має розглянути законопроект у другому читанні 12 липня.

Крім того, голова комітету з законодавства Павло Крашенніков (“Єдина Росія”) розповів, що представники міграційного та правового департаментів МВС РФ розкажуть комітету про ситуацію з громадянами України, які бажають отримати громадянство Росії, але не можуть для цього отримати довідку про вихід із громадянства України.

“Є країни, у яких отримати таку довідку складно, але Україна їх просто перестала видавати”, – стверджує Крашенінніков.

За його словами, для таких громадян законопроект встановить процедуру “публічного зречення громадянства України”.

В засіданні відповідного комітету, за словами Крашеннікова, візьмуть участь представники міграційного та правового департаментів МВС.

Зазначається, що поправка “порушує початкову концепцію законопроекту, який присвячений випадкам скасування рішення про надання громадянства”.

За відомостями газети, рішення доповнити законопроект поправками про публічну відмову від колишнього громадянства в Держдумі прийняли кілька днів тому.

Один з джерел видання зазначив, що “ситуацію, пов’язану з довідками від України, останні два тижні обговорювали в різних колах, у тому числі в уряді і МВС”.

Спочатку пропонувалося змінити відповідний регламент МВС, але правоохоронні органи “наполягають саме на зміну закону”.

 

 


Поділитися публікацією: