Прикарпатець, який 10 років грабував банки, жив бідно, а награбоване віддавав нужденним. ВІДЕО

Поділитися публікацією:

Правоохоронці не могли спіймати уродженця Калуша Владислава Іваницького 10 років. І лише цього тижня Україну сколихнула новина – “шоколадного грабіжника” затримали, просто в його будинку, де він спокійно жив усі ці роки і не ховався.

У банки чоловік з’являвся серед білого дня – у капелюсі, влітку в панамі, взимку в шапці. Обов’язково – в окулярах, непримітному одязі. Приходив як звичайний клієнт.

Він витягував пістолет і ввічливо просив віддати гроші, а потім зникав, залишаючи касирам солодощі як компенсацію за стрес.

“Звичайно, я шкодую, що моя діяльність приносила збитковий стрес для працівників банків. Шоколад, як пишуть психологи, знімає стрес”, – пояснив свої вчинки грабіжник у суді.

Сам Владислав шоколад не їсть. Любить перлову кашу і домашні огірки, які вирощує на городі у селі Котлярці на Житомирщині, у якому жив останні роки, йдеться у сюжеті Надзвичайних новин.

Він крав мільйони і повертався сюди, знімав свої капелюхи і окуляри, ні від кого їх не ховав і не ховався сам.

Натхнення грабувати, зі слів чоловіка, прийшло спонтанно.

“Працював один, планував, це не були великі заходи з планування, була попередня розвідка. Він обирав відділення, які не охоронялися”, – говорить Андрій Крищенко, керівник ГУ НП Києва.

За останні 10 років на слід “душевного злочинця” не вийшов ніхто з правоохоронців.

Щоразу він просто розчинявся у натовпі, йшов на метро, сідав у маршрутку і їхав у Котлярку. З портфелем, у якому були від 200 тисяч гривень до 20 тисяч доларів.

За 10 років з банків чоловік виніс понад 10 мільйонів гривень. Для нього це – “волонтерство”.

“Ви почали займатися волонтерством у 2014 році, а я почав робити те саме у 2007, тільки не тринджу про це по телевізору”, – сказав грабіжник в суді.

Його шукали з 2007 року, у 2013 за його голову давали 50 тисяч гривень, цього року ціна зросла удвічі.

Чоловіку приписують 14 пограбувань, але він ображається, мовляв, недооцінили, бо обікрав понад три десятки банківських відділень.

“Одні банки завищували суму, яку я виніс, а інші знижували. Приблизно мільйонів 5-6”, – каже Владислав Іваницький.

Отримане “шоколадне” прізвисько йому не подобається. Він каже, що є Робіном Гудом XXI століття: грабував багатих, аби допомогти нужденним.

“Десь в якомусь місці є забагато, а в іншому не вистачало, то я в тому, де забагато, забирав і віддавав туди, де не вистачало”.

“Основну частину, яку він отримав від даних діянь, він пожертвував нужденним”, – зазначає адвокат “шоколадного грабіжника”.

Журналісти розшукали родину, де за грабіжника моляться і називають героєм. Ці люди живуть по сусідству з ним, і колись на цю родину звалилося горе.

Галина Дорощук радіє, що її чоловік живий і стоїть поруч, а кілька років тому його мало не здолав рак.

“У нього була онкологія, і вони нам допомогли, гроші дали. Спочатку тисячу на обстеження, потім 5 тисяч. Ми переживаємо, він дуже добрий, чесний, хороший хлопець. Просто життя у нас таке тяжке зараз, з кожною людиною таке може статися”, – говорить Галина Дорощук.

Затриманням шоковане все село, люди не вірять, що їхній скромний односелець міг роками грабувати банки.

“Чи його примусили, чи заставили. Я в це не вірю. Хто що просив – усім допомагав, усім робив добре”, – говорить мешканка села.

Про “роботу” чоловіка не знала і його дружина Олена.

Владислав з родини художників, за професією музикант. Раніше займався рекламою і поліграфією. Останні два роки чоловік  воїми руками робив ремонт вдома.

“Дуже педантичний, у нього все було чітко і рівно”, – розповідає дружина.

Увесь маскувальний реквізит, капелюшки і окуляри підозрюваний зберігав на видному місці на саморобному стелажі, а пістолет лежав у майстерні.

“Шоколадний Робін Гуд” зізнався у скоєному, йому загрожує 12 років тюрми.

“Вони можуть тимчасово обмежити мою п’яту точку у пересуванні з пункту А в пункт Б, але я не думаю, що я від цього буду у тюрмі страждати”, – каже Іваницький.

Односельці затриманого вимагають для нього волі.

“Навіть убивають людей, і їх не саджають, а це за що, за те, що він допомагав людям?” “Таку людину треба виправдати”, “Простих людей не грабував, а банки – вони нас більше грабують”, – говорять сусіди.

Зараз люди чекають на наступне засідання суду, а якщо вирок буде не на користь Ярослава, обіцяють бунтувати.

 


Поділитися публікацією: