Нові права, іспити і медогляди: життя водіїв в Україні кардинально зміниться

Поділитися публікацією:

Україна повинна ухвалити дві директиви щодо водійських прав, щоб посвідчення відповідали стандартам Європейського Союзу. Про це повідомляє “Сегодня“.

Перша директива стосується водіїв легкових авто і терміну дії їхніх посвідчень. На сьогодні видані до 2011 року права є безстроковими.

Посвідчення після 2011 року необхідно змінювати кожні 30 років. За правилами Євросоюзу права будуть дійсні 10-15 років.

Для повторного отримання посвідчення потрібно буде пройти медогляд. У країнах Євросоюзу – це перевірка зору в окуліста або огляд у лікаря із транспортної медицини.

Друга директива висуне більш суворі вимоги до професійних водіїв, оскільки вони несуть велику відповідальність за безпеку пасажирів та інших учасників дорожнього руху.

Зокрема, професійним водіям доведеться отримати початкову кваліфікацію. Для цього потрібно пройти курс навчання з 280 годин лекцій. Проходити навчання і змінювати права потрібно кожні п’ять років.\

Водіям пасажирського і вантажного транспорту медогляд також доведеться проходити кожні п’ять років. За нормами ЄС, медогляд їм доведеться проходити в повному обсязі.

Крім того, професійним водіям для отримання початкової кваліфікації потрібно буде скласти іспит. Однак вимоги до екзаменації кожні п’ять років поки ще немає.

Відповідні нововведення Верховна Рада може розглянути восени, а набудуть чинності вони вже в 2018 році.


Поділитися публікацією: