Поділитися публікацією:

Івано-Франківська обласна організація Товариства лісівників України звернулася до Івано-Франківської обласної ради щодо передачі лісових господарств у концесію.

Подаємо текст звернення:

“Відповідно до пропозицій Мінекономрозвитку, оприлюднених 4 липня цього року на сайті КМ України, державні підприємства лісового господарства, які знаходяться у підпорядкуванні центральних органів влади, мають бути передані в концесію.

Це не узгоджується зі статтею 1 Лісового кодексу України де зазначено, що ліси України є національним багатством і за своїм призначенням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства і перебувають під охороною держави.

Оскільки 41% території Івано-Франківської області покриті лісами або 626 тис. га. (468,0 тис. га., або 75% знаходяться в постійному користуванні у державних лісогосподарських підприємств), то оприлюднені пропозиції є для жителів області актуальними.

Важливість полягає і в тому, що природо-заповідний фонд області складає понад 180 тис. га. Із них 63,6 тис. га. розташовані на території державних лісогосподарських підприємств. Крім того, на території державних лісогосподарських підприємств є ліси, які виключені з користування і вони, як і природно-заповідний фонд, не можуть бути передані в концесію. Це 111, 7 тис. га – захисних лісів, що включені у користування.

Підприємства Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства за результатами проведення основного сертифікаційного аудиту отримали сертифікат FSC (лісової опікунської ради), відповідального за ведення лісового господарства, чим засвідчено високій рівень ведення лісового господарства та відповідального ставлення до охорони навколишнього природного середовища, а також соціального забезпечення працівників підприємств.

Щорічно на ведення лісового господарства державні лісогосподарські підприємства інвестують близько 269, 5 млн.грн., не отримуючи коштів з державного бюджету. Окрім цього, вказані підприємства сплачують податки та обов’язкові платежі до державного бюджету у розмірі 228,0 млн. грн. та до місцевих бюджетів понад 70,0 млн. грн.

В лісовому секторі економіки області працює понад 20,0 тисяч працівників. Таким чином лісова галузь в теперішній час більш ніж коли-небудь набуває стратегічного знчення для держави. Це пов’язано зі збільшенням негативної дії глобального потепління, рекреаційного навантаження, техногенного забруднення, що знижує життєздатність лісів, поширенням осередків шкідливих комах та хвороб.

Вивчаючи досвід ведення лісового господарства в країнах Європи, не виявлено позитивного досвіду використання концесійної моделі управління.

Враховуючи викладене вище вважаємо, що державні підприємства лісової галузі повинні залишатись виключно у державній власності, а не передаватись у концесію чи приватизуватись”.

Джерело


Поділитися публікацією: