У Харкові встановили автомат, що видає подарунки за пластикові пляшки

Поділитися публікацією:

У Харкові в районі станції метро “Наукова” у одному із дворів з’явився незвичний автомат, який одразу ж приверну увагу перехожих. Кілька днів люди з цікавістю спостерігають, як машина видає сувеніри в обмін на використані пластикові пляшки. Виявляється, таким чином небайдужі харків’яни хочуть привчити земляків до правильного сортування сміття і, можливо, незабаром подібні автомати стануть для міста звичайним явищем, повідомляє “Сегодня”.

Розробники ноу-хау, як з’ясувалося, давно працюють над тим, щоб привчити українців до сортування сміття. Харків’янам вони знайомі, наприклад, по стильних контейнерах з написом “За чисте місто”, які можна відшукати в центрі. Однак ініціатори прийшли до висновку, що самі по собі контейнери не несуть ніякого інформування і ніяк не схиляють людей до сортування відходів. Тому на світ і з’явився зразок автомата для збору пластикових пляшок.

“Ми не просто інформуємо людей за допомогою якихось плакатів і наклейок, а стимулюємо отримувати за це символічні призи, які приємні дітям, а згодом будуть приємні дорослим”, – розповів виданню представник компанії-розробника Валерій Світличний.

Поки що за викинутий пластик дитина може отримати календарик, магніт або машинку. У майбутньому, якщо проект буде розвиватися, з автоматів будуть випадати картки з певною сумою балів, які згодом можна буде обміняти на призи в спеціальному інтернет-магазині, розробкою якого вже займаються.

Самі автомати виробляють в Харкові, причому ідея є унікальною, що наштовхнуло творців на його патентування.

“Після запуску першого зразка у нас з’явилися нові конструктивні рішення, зокрема щодо захисту від вандалізму, – говорить Світличний. – В цілому проект знаходиться на первинній стадії, головне завдання зараз – визначитися остаточно з конструктивом, з економікою і подивитися, як реагують люди” .

За словами Валерія, можливо, такі автомати будуть з’являтися і в інших містах України, але лише після того, як розробники подадуть заявку на патент. В даний момент за тим, як наповнюється автомат, розробники стежать і регулярно забирають звідти вторинну сировину. Скільки вже вдалося зібрати пластика, вони ще не підраховували.

Екологи кажуть: масове впровадження подібних розробок для роздільного збору сміття – хороша ініціатива, яка дозволить Харкову йти в ногу з великими містами Європи.

“Весь світ пішов цим шляхом, і нам не потрібно винаходити велосипед. Повинна бути система не тільки покарань за неправильний викид сміття, а й заохочення за правильний, – міркує активіст “Зеленого фронту” Олег Перегон. – У США, наприклад, для дітей навіть випускають спеціальні розмальовки, де потрібно знайти шлях кожному виду відходів до своєї урни. З дитячого садка людей привчають до того, що папір потрібно викидати тільки до паперу, а скло тільки до скла”.

Однак інформаційну кампанію, яку ведуть в Харкові, Перегон вважає недостатньою, пропонуючи також розділити всі контейнери в місті в залежності від типу відходів


Поділитися публікацією: