Поділитися публікацією:

В урочищі Розтока поблизу села Липа Витвицької ОТГ Долинського району відбувся патріотичний фестиваль “Яворина ‒ 2017”

На два дні, 15 – 16 липня, сюди з’їхалися люди з цілої України, щоб  вшанувати пам’ять героїв старшинської школи УПА “Олені” та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта), пише  Бліц-інфо.
2017-07-16_234507
Як відомо, у жовтні 1944 року старшинська школа УПА “Олені” розташувалася поблизу гори Яворина. Та незадовго в нерівному бою тут загинув весь штаб старшинської школи разом із охороною. Неподалік від місця трагедії дещо пізніше, 31 жовтня 1946 р., загинув крайовий провідник Організації Українських Націоналістів (ОУН) Ярослав Мельник “Роберт”.
У 1983 році група патріотів відшукала цвинтар, а в 1991 році там збудували капличку та відновили хрести. Місцеві жителі називають це місце цвинтарем Поля.
2017-07-16_234550
У рамках “Яворини” проходять змагання з волейболу, шахів, перетягування канату, богатирські ігри, фестиваль патріотичної пісні, запалення повстанської ватри, а також віче, приурочене вшануванню пам’яті легендарного Ярослава Мельника.
Голова обласної ради Олександр Сич відзначив, що вже декілька десятків років відбувається фестиваль повстанської пісні на прославу героїчного чину вояків Української повстанської армії – тих хлопців, що загинули в цих окопах.
2017-07-16_234604
“Дотримуючись традиції вшанування вояків УПА, героїв України, героїв історичних, сьогоднішніх, – ми самі себе зберігаємо та плекаємо національну гідність. Адже у сучасному глобалізованому світі виживатиме той, хто сильний. Бо глобалізація нищить національні культури, нищить національну психологію, кордони та націю взагалі. Далеко ходити не треба, от, до прикладу, висловлювання одного з очільників польської держави, мовляв нас з Бандерою та УПА в Європі не приймуть. Я не хочу вдаватися в історичні дискусії, чому прийняли в Європу Польщу з їхньою Армією Крайовою, воєнним геноцидом євреїв, післявоєнним геноцидом українців “Вісла”. Я стверджую одне – Польща зараз не є наш адвокат, вона не є наш партнер. Польща є геополітичним суперником, який, користуючись тим, що Україна ослаблена, хоче перетворити її на сателіта в майбутнє об’єднання Європи, перетворити на свого хлопа. Вона це може зробити, якщо ми не матимемо національної гідності, адже вони хочуть позбавити нас національного стрижня, а це Бандера, армія УПА і хлопці, що загинули тут”, – акцентував очільник облради.
2017-07-16_234617
2017-07-16_234626

Поділитися публікацією: