Поділитися публікацією:

В Івано-Франківську відбулася прес-конференція присвячена першому міжнародному фестивалю “Меди Прикарпаття”, який відбудеться 22-23 липня.

Фестиваль розгорнуть на площі біля міської Ратуші. Його організовує “Спілка пасічників Прикарпаття” та КП “Центр розвитку міста та рекреації”, повідомляє Фіртка.

Мета фестивалю популяризація культури бджільництва серед українців та демонстрація досягнень у цій сфері.

“Франківськ стає містом, де відбувається багато різних міжнародних фестивалів. І ми тішимося, що Івано-Франківськ стає фестивальним містом”, – зауважив міський голова Руслан Марцінків.

В програмі фестиваою – ярмарки меду та продуктів бджільництва, різноманітні майстер-класи, семінари та лекції відомих пасічників, розваги та участь міжнародних делегацій.

Під час фестивалю відвідувачі зможуть продегустувати різні сорти меду та продукцію бджільництва вироблені на Прикарпатті. Будуть представлені різні види вуликів, необхідна література.

За словами голови спілки пасічників Прикарпаття Василя Юзька, ідея фестивалю виношувалась давно, адже в області налічується 11 тисяч пасічників та 500 учасників спілки.

“Ми хочемо, щоб культура споживання та якість меду були на щабель вищі”,- каже пасічник.

Участь в фестивалі візьме Польська делегація із трьох міст, а також гості з Литви. До фестивалю залучено 60 пасічників.

Крім того пасічники запевняють медовухи не буде – будуть питні меди. Тобто самогону розведеного медом не передбачено у продажі, а весь товар матиме сертифікати.

“Ми хочемо наголосити, що ніяких спиртних напитків не буде. Лише питні меди, а не медовуха”,- зазначив пасічник Василь Мануляк.

З особливих сортів меду прикарпатці зможуть спробувати хвойний та білий трав’яний мед, який використовують для ліків.

Сім’я пасічника на Прикарпатті споживає 50 кг меду на рік, а простий перехожий менше. Минулого року з України експортовано 1 млн 400 тон меду.


Поділитися публікацією: