Захмарні штрафи і “п’яні” знаки: депутати хочуть посилити покарання за нетверезе водіння

Поділитися публікацією:

Українські законодавці хочуть зробити покарання за водіння авто у нетверезому стані більш жорсткішим.

У Верховній Раді вже зареєстровано законопроект №6679, під яким підписались 11 народних депутатів із різних політичних фракцій. Документ пропонує цілий ряд нововведень, які не тільки збільшують штрафи за кермування автомобілем у нетверезому стані, але й істотно розширюють права поліцейських на дорогах, пише Autonews.

Згідно діючому законодавству, прихильників їздити нетверезими визначають за простою формулою: якщо у водія в крові виявили менше 0,2 проміле – він тверезий, більше – п’яний.

Ступінь сп’яніння не важлива: відповідальність однакова і для тих, хто “набрав” 0,2 проміле, і для тих, хто випив одразу на 2 проміле. Новий законопроект пропонує трохи збільшити допустиму концентрацію алкоголю у крові (до 0,2 проміле), але карати автомобілістів у залежності від ступеню сп’яніння:

2017-07-24_233428

Друге важливе нововведення: під час огляду для підтвердження факту сп’яніння разом із аналізом сечі та крові може використовуватись аналіз повітря, що видихає водій (звична “трубка”, що використовується сьогодні на стандартній стадії перевірки).

Зараз при огляді у медустановах у водія найчастіше беруть сечу та кров, а подих – не рахується. Зміни полягають у тому, що у автомобілістів з’явиться вибір: здати аналіз крові на наявність алкоголю або просто “подихати в трубку”.

Депутати також пропонують до вже наявних у ПДР дев’яти законних причин зупинки транспорту додати ще одну: для перевірки на тверезість. Відмовитись від перевірки після прийняття нового законопроекту стане практично неможливо.

Більше того, народні обранці хочуть дозволити патрульним проводити спецоперації для “полювання” на водіїв на підпику. Для таких рейдів навіть передбачений новий дорожній знак.

Схема облаштування “пасток” така: поліцейські визначають зону проведення спецоперації, виставляючи спеціальні тимчасові знаки. Ті авто, що виїжджають на цю територію, автоматично потрапляють під контроль – зупинити і перевірити можуть будь-кого.

Водіїв заспокоюють: таємності і “засад у кущах” не буде – про дати і місце перевірок повідомлятимуть на сайті Нацполіції, у ЗМІ та у соцмережах.

Якщо водій, помітивши “п’яний” знак, просто розвернеться – це його не врятує. Патруль зможе його зупинити і перевірити на алкоголь. Будь-які ознаки сп’яніння – невиразна мова, почервоніння очей, неадекватна поведінка, хитка хода – дозволяють поліції наполягти на огляді.


Поділитися публікацією: