Унікальна операція. Калуські медики врятували чоловіка, який отримав ножем у серце. ВІДЕО

Поділитися публікацією:

Вчора під вечір у приймальне відділення Калуської ЦРЛ швидка привезла 42-річного чоловіка без свідомості із ножовим пораненням у серце. Рахунок ішов на хвилини.

Лікар-хірург Калуської ЦРЛ Микола Гринів розповів “Вікнам”: 

“У нас було дуже мало часу. За три хвилини ми зашили дірку у серці розміром 2,5 на 0,5 сантиметрів. Ми не упустили той момент”.

Загалом пораненого оперували двоє військових хірургів. Микола Гринів — колишній хірург військового госпіталю та Володимир Кіндрат — рік провів в АТО, оперуючи поранених. На рахунку Миколи Гриніва — 12 врятованих життів за рахунок операцій на серці.

Нині поранений ще перебуває у реанімаційному відділенні Калуської ЦРЛ, прийшов до свідомості та трохи розповів про себе.

Володимир Кіндрат каже:

“Якщо не буде ніяких післяопераційних ускладнень, які вже не від нас залежать, а залежать від того, чи потрапила інфекція у рану, чи сам організм упорається з лікуванням, то з хворим буде все гаразд”.

Операція на відкритому серці для медиків головного медичного стаціонару міста — рідкісний випадок.

Заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ Наталя Кінаш каже:

“Останній випадок оперативного втручання на відкритому серці ми мали років 20 тому. Такі випадки, на щастя, для нас є рідкісними, таких важких кримінальних ситуацій у місті не було. Добре, що наші фахівці до цього були професійно готові. Обласний торокальний хірург, який вже згодом приєднався до оперативного втручання, позитивно оцінив дії наших лікарів”.

Деталі в сюжеті VIKNATV

Поранення у серце — не єдина травма у потерпілого. У нього також було ножове поранення у шию та руку.

Уже сьогодні з’ясувалося, що потерпілий — мешканець Княжолук Долинського району, проживав в одному із гуртожитків міста та працював у будівельній фірмі. Замах на вбивство вчинив сусід по кімнаті — також мешканець Княжолук, який був раніше судимий за тяжкі злочини.

Начальник Калуського відділу поліції ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області Василь Маківничук каже:

“Вони обоє з Долинського району, клали бруківку у Калуші. Почали пити ще зранку. Потім посварилися і побилися. Зловмисник уже має судимість за тяжкі злочини – згвалтування, вбивство. Тож, хапнув ніж та наніс кілька ножових поранень сусіду по кімнаті”.

Правоохоронці затримали злочинця та відкрили кримінальну справу за ст. 115 кримінального кодексу України. Його злочин кваліфікують як умисне вбивство.


Поділитися публікацією: