У Тисменицькому районі створять Центр реабілітації родин учасників АТО

Поділитися публікацією:

У селі Посіч  створять Центр реабілітації родин, які втратили своїх чоловіків чи синів в АТО. З такою ініціативою виступили громадські організації «Українська Жіноча Варта» та «Українська Військова варта».

« Основна ідея цього центру  – навчити жінок, які втратили рідних на війні, способу виходу з такої важкої життєвої ситуації.  Не просто забезпечити відпочинок родинам, хоч і це дуже важливо, а почати давати навчання як створювати  спільні проекти,  кооперації, створювати власний бізнес, як бути самозайнятою людиною. Тобто: навчання плюс відпочинок»,- розповідає військовий експерт «Української Військової Варти» Олександр Білецький.

«Якщо не об’єднатися і не зробити це своїми силами, то ми дуже довго чекатимемо на якісь готові рішення. Якщо ми створимо реабілітаційний центр у тому вигляді, в якому ми його запланували, то це буде прикладом для інших областей, і, можливо, інших країн, – зазначає ініціатор проекту і голова всеукраїнської організації «Українська Жіноча Варта» Олена Білецька. –  Важливо, щоб було місце де можна і реабілітуватися,  і відпочивати, і навчатися чомусь цікавому. Ця земельна ділянка виділялася Олені Білецькій, але я так вирішила, що вона буде передана для громадськості,  для хлопців, які воювали на війні, для жінок, які втратили когось в АТО. Буду вдячна, якщо цей проект хтось підтримає».

Організатори розповідають, що в реабілітаційному центрі планується створити  контактний зооцентр із домашніми тваринками,  водні процедури, та обов’язково навчальні класи, щоб можна було навчити жінок як створювати кооперації, підприємства,  чи як займатися невеличким бізнесом.

«Це будуть лікувальні програми десятиденні чи може довше,  в залежності від ситуації в родині. Тут, можливо, відпочиватимуть і волонтери, і активні жінки, які воюють. Ми активно залучаємо до таких соціальних проектів і місцевому громаду. Основна ідея – зробити такий проект, який запустить рух у самому селі,- зазначає пані Білецька.

На презентації проекту «Реабілітаційний центр для родин учасників АТО» був присутній  і Посол Литовської республіки в Україні Марюс Януконіс.

«Дякую волонтерам «Жіночої Варти» за цю ініціативу. Поки що ми маємо тільки початок. Це великий проект, який потребує і багато коштів, і багато зусиль. І дуже важливо об’єднати зусилля , тому що реабілітація учасників АТО і їх родин  – це дуже важлива проблема в Україні. І це потребує уваги не тільки волонтерів і не тільки держави, а й різних інституцій, в тому числі і місцевої влади. Я сподіваюсь, що такі об’єднані зусилля дадуть результат в майбутньому. Ми маємо зробити якусь кампанію, можливо і ми приєднаємось, і інші країни  до цього. Думаю, що це може бути перспективний проект, який допоможе також відродити село Посіч. Щодо цього проекту, то ми подумаємо, у який спосіб долучатись до його реалізації»,  – зауважив пан Януконіс.

Загалом земельна ділянка має  близько 2 гектарів . До кінця року заплановано встановити декілька будиночків. Територію розіб’ють на зони – паркову, відпочинкову та інші.

«Ми запрошуватимемо різних тренерів,  і не лише з України,  а й з-за кордону, які проводитимуть навчання. Вже поспілкувались з місцевими психологами,  які також планують сюди долучатись.  Жіноча Варта запрошує долучатись  до цього проекту всіх, хто бажає. Насправді такі речі потрібно робити гуртом, бо самотужки це дуже важко. Питання навіть не фінансове, а моральне»,- вважає Олена Білецька.

Джерело

 

Поділитися публікацією: