На майно прикарпатського міністра Насалика наклали арешт

Поділитися публікацією:

Міністр енергетики Ігор Насалик не задекларував понад 3 млн. доларів та сховав в офшорі сімейний бізнес.

Громадські організації вже вимагають у НАБУ притягти найбагатшого серед міністрів до кримінальної відповідальності, пише antikor.


Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик потрапив в історію з дуже неприємним запахом, що може коштувати йому більш ніж просто втрату міністерського портфелю.

Як з’ясували журналісти з цілком відкритих джерел, під Насаликом «горить земля» за неповернення чималого боргу партнерам та приховування корпоративних прав в офшорній компанії. Згідно закону, кожен з цих фактів повинен був знайти відображення в декларації держслужбовця, однак Насалик не вніс до обов’язкового документу цих даних.

Історія перша. «Кому винен, всім пробачаю…»

6 липня 2017 року у Печерському районному суді міста Києва було зареєстровано провадження, згідно з яким відповідачем у справі визнано Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика.

Суть спору – стягнення заборгованості. За інформацією з власних джерел, нам стало відомо, що ще в 2014 році Насалик позичив кошти у сумі 3,3 млн. доларів. Утім, попри всі формальності, що супроводжували факт позики, тепер вже міністр борг віддавати не поспішає. Суд таку «самодіяльність» міністра оцінив по достоїнству і своїм рішенням від 26.07.2017 ухвалив накласти арешт на квартиру та житловий будинок відповідача, визначивши трирічний строк дії ухвали. Найімовірніше, йдеться про арешт квартири у центрі Києва та маєтку у Конча-Заспі.

Здавалось би, знайомі для українського бізнес-середовища процеси, якби не одне але… В електронних деклараціях Ігоря Насалика за 2015 та 2016 роки – ані слова про позику! Тоді як Закон про е-декларування чітко вимагає від держслужбовців внесення таких відомостей до графи декларації «Фінансові зобов’язання». Пікантний момент: якщо припустити, що за позичені і незадекларовані мільйони Насалик придбав тепер вже арештоване майно, то виникає питання – де сплачені податки? Тобто пахне тут не лише аферою у стилі «позичив і не віддав», а значно серйознішою статтею – ухилення від сплати податків. А, можливо, зважаючи на лояльне ставлення Насалика до сумнозвісної формули Роттердам+, він і є одним з її інвесторів (на позичені, звісно, гроші) і, відповідно, вигодонабувачем?

За нашою інформацією, низка Громадських та антикорупційних організацій вже вимагають у НАБУ притягти найбагатшого серед міністрів до кримінальної відповідальності.

Історія друга. «Офшор? Ні, не чув!»

Як виглядає, окрім позики у понад 3 мільйони доларів Ігор Насалик «забув» записати у декларації і частину сімейного бізнесу, та не яку-небудь, а офшорну! Згідно із антикорупційним законодавством, державні мужі зобов’язані вказати в декларації інформацію про будь-які корпоративні права, у тому числі частки у статутному капіталі чи в будь-якому іншому еквіваленті статутного капіталу товариства, підприємства, організації, що зареєстровані в Україні або за кордоном. Натомість у відповідному розділі декларації І.Насалика зазначається: «у суб’єкта декларування чи членів його сім’ї відсутні об’єкти для декларування у цьому розділі». 

З журналістського розслідування випливає, що у власності сім’ї міністра є компанія, зареєстрована на Британських Віргінських островах. За даними реєстру Британських Віргінських островів, у 2015 році кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи був громадянин на прізвище Ігор Насалик. На сьогодні бенефіціаром записана громадянка Насалик Гузяль Есгастівна.

Не виключено, Ігор Насалик сховав в офшорах сімейний бізнес чи просто не вказав його в електронній декларації. Схоже, передав корпоративні права на користь дружини – громадянки Російської Федерації, тому що готувався стати міністром.

До слова, посаду в Уряді таки отримав, незважаючи на звинувачення у махінаціях та зв’язках з кримінальним світом. За даними ЗМІ, Ігор Насалик мав зв’язки з організованими злочинними угрупованнями танизкою кримінальних авторитетів. Багато з них, як відомо, наживши перший капітал, згодом почали вкладати гроші у легальний бізнес й відряджати своїх представників у владу.

До речі, влітку 2016 року, Ігор Насалик опинився в епіцентрі скандалу після оприлюднення в Інтернеті відео з його поїздки на окуповані території, де він в одному із кафе Донецька, мило спілкуючись та піджартовуючи з «міністром доходів та зборів» самопроголошеної «ДНР» Олександром Тимофєєвим, домовлявся про постачання вугілля з окупованих територій.

Під час бесіди Насалик запитав у бойовика, чи є проблеми з постачанням вугілля з непідконтрольної Києву частини Донбасу, на що той відповів: на сьогоднішній день ніяких перешкод немає.

Цікаво, що ще, окрім сімейного бізнесу та грошової позики у 3,3 млн. доларів, приховав від держави та її громадян прикарпатський міністр?! Як відомо, за брехню у декларації для державних службовців передбачена кримінальна відповідальність. Випадки відкриття кримінальних проваджень за фактами декларування недостовірної інформації вже є. Але це вже справа НАЗК та НАБУ…

Довідка

Ігор Насалик – найбагатший серед міністрів

Міністр енергетики та вугільної промисловості, з усього видно, живе доволі безбідно. Розкіш є буденністю українського можновладця. Міністр є власником елітного особняка і квартири, трьох земельних ділянок, автомобілів, золотих годинників та антикваріату. Тримає мільйони готівкою.

Про це свідчить електронна декларація І.Насалика за 2016 рік, розміщена в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Землі, маєтки і мільйон для БПП 

Міністр вказав 81, 1 тис. грн зарплати, отриманої у 2015 році за роботу у Верховній Раді. Його дружина Насалик Гузяль Есгастівна, громадянка Росії, отримала 745,256 тис. грн від підприємницької діяльності та ще 720,5 тис. грн (джерело доходу не вказано).

На банківських рахунках у міністра є 6,7 тис. долів США. Готівкою урядовець зберігає 890 тис. доларів, 240 тис. євро та 4,7 млн грн. Ще 40 тис. британських фунтів готівкою є у дружини.

Нерухомість. Міністр Насалик володіє квартирою у 287, 7 кв. метрів у Києві, трьома земельними ділянками (1200 кв м, 1510 кв м та 370 кв м) у Бориспільському та Обухівському районах. Є у власності урядовця розкішний житловий будинок площею 561, 4 квадрата в Обухівському районі (з 2003 року). Його задекларована вартість на момент придбання – 5,7 млн грн.

Має І. Насалик офіс у Києві площею 129,7 квадрата, зареєстрований на дружину. Син міністра Насалик Максим Ігорович є власником земельної ділянки площею 126 тис. кв м у Калуші на Івано-Франківщині.

До всього урядовець є неабияким поціновувачем антикваріату. Він задекларував 10 антикварних статуеток з бронзи та мармуру.

Дорогі годинники – «слабкість» міністра. Він має їх цілу колекцію, зокрема, з білого та рожевого золота виробництва Швейцарії та США. У списку відомі бренди: Richard Mill, Franc vila Cobra, Сvstos, Franck muller тощо. До слова, вартість одного годинника у кілька разів більша, ніж річна зарплата багатьох українців.

Урядовець вказав ювелірні вироби дружини із золота з діамантами, норкові та соболеві шуби.

І.Насалик виявився і любителем мистецтва. У його власності є картини XVII -XIX століть. Зокрема, міністр задекларував картину італійського художника Джованні Баттіста Тьєполо «Суд Соломона» (XVIII ст.), голландського живописця Абрахама Кейленборха «Німфи в гроті» (XVII ст.), «Морський пейзаж» Айвазовського і ще кілька полотен інших авторів.

У сім’ї урядовця солідний автопарк – шість автомобілів. Міністр володіє Mercedes-Benz S500L 2007 року випуску, ВАЗ 21065 (2001), його дружина – автомобілями Mazda Tupe 6 (2014 року), Toyota land Cruiser Prado (2007), Volkswagen CC 1968 (2013), син Максим – Toyota Avensis (2012).

Серед видатків І.Насалик зазначив добровільне пожертвування для БПП у Києві у сумі 1 млн грн, здійснене у 2015 році, та вказав, що витратив 1,5 млн грн на виборчу кампанію міського голови Івано-Франківська. Окрім того, задекларував у 2015 році витрати у 574, 8 тис. грн за оплату готелю чи покупку рухомого майна на Мальдівах.

Станіслав Тищенко

Джерело

 

 


Поділитися публікацією: