В Укравтодорі розповіли подробиці про першу платну дорогу в Україні

Поділитися публікацією:

Вартість будівництва першої концесійної (платної) дороги Київ – Біла Церква складе близько 300 мільйонів доларів.

Про це заявив радник голови Укравтодору Олександр Кава, передає УНІАН .

“Мова йде про абсолютно нову дорогу. Як альтернатива, буде безкоштовна діюча дорога – траса Київ-Біла Церква. Зараз йде підготовка техніко-економічного обґрунтування дороги, тому говорити про точну вартість поки занадто рано, але орієнтовно це буде близько 300 мільйонів доларів”, – сказав він.

За словами Кави, будівельні роботи можуть розпочатися у 2019 році і триватимуть до 2021 року.

“Поки говорити про терміни рано, так як необхідно внести зміни до закону про будівництво доріг на основі концесії. Якщо законопроект №6766 буде прийнятий парламентом у 2017 році, то є шанс, що тендер і викуп землі під проект буде здійснений у 2018 році, тоді будівельні роботи можуть розпочатися у 2019 році і триватимуть до 2021 року “, – зазначив він.

Також Кава зазначив, що будівництво дороги буде здійснюватися виключно за рахунок коштів інвестора.

“Оскільки ця дорога концесійна, то договір передбачає, що інвестор сам вкладає гроші в цей проект, а потім протягом 25 років експлуатує і стягує плату за проїзд, тим самим покриває свої витрати”, – сказав він, додавши, що на даний момент зацікавленість проявляють 5 іноземних компаній, які реалізували концесійні договори з будівництва доріг у країнах Євросоюзу.

Фото УНИАН


Поділитися публікацією: