На Прикарпатті збирають урожай найдорожчої в Україні ягоди. ВІДЕО

Поділитися публікацією:

На плантації в Долинському районі на Івано-Франківщині вирощують 12 видів лохини. Врожай збирають з липня й аж до жовтня.

З одного куща у господарстві отримують 3-4 кг ягід, з 1 га до 10 тонн, повідомляє expres.ua.

Загальна площа під ягідником лохини у господарстві Віктора Дитинка сягає 30 га. Щоб культура щедро плодоносила створені усі необхідні умови.

«У суху пору культуру слід добре поливати: кожен кущ потребує близько 10 л води на добу. Для цього у нас обладнана спеціальна система водопостачання. А щоб волога утримувалась — на ґрунт насипаємо тирсу.  Дворічні саджанці кущів висаджуємо лише в підготовлений ґрунт, а до того часу вони  ростуть у лабораторії. Ще одна умова — ґрунт має бути кислим (pH 5-5,5)», — розповідає Віктор Дитинко.

Директор господарства додає, кущі слід своєчасно підрізати, прополювати міжряддя. Для запилення рослин у господарстві тримають близько 35-40 бджолосімей.

Саме зараз у господарстві проводиться збирання урожаю лохини. Рентабельність вирощування культури досить висока. За словами Віктора Дитинка, минулого року 1 кг ягід реалізували за ціною у 100 грн. Продукцію постачають як на український, так і на світові ринки.

Джерело


Поділитися публікацією: