Концертний зал відкрили у коломийському мистецькому центрі. ФОТО

Поділитися публікацією:

19 серпня у мистецькому центрі “Світовид” відбулось відкриття і освячення концертного залу “Габсбург”. 

Минув рік, як мистецький центр “Світовид”, у день святкування 775-ї річниці першої літописної згадки про Коломию, гостинно відчинив свої двері для всієї коломийської громади та гостей міста. “Світовид” у своїй діяльності ще дуже молодий, але протягом року тут вдалося відкрити мистецький простір для творчих та ініціативних людей. Цьогоріч тут відкрили концертний зал “Габсбург”, назва якого пам’ятна подяка імперській родині Габсбургів за будівлі, що понад 200 років слугують нашим місцянам.

За давньою українською традицією кожна добра справа починалася з Божого благословення, яке уділив владика Василь (Івасюк).

“Музика “живе” поруч з кожним із нас і може розповісти геть про все на світі. Прослухайте і вивчіть пісні українських композиторів. Вони розкажуть нам про любов до людини, до Бога і до України. Нехай чарівні звуки музичних інструментів і ваш солов’їний спів допоможуть розігнати ворожі хмари над Україною, а гуцульські скрипалі і трембіти, подібно до сили звуку Єрихонських труб, звільнять з полону нескорених українців”, – з таким напутнім словом звернувся присутніх до єпископ.

Честь виступити першими на новій сцені надали знаному європейському співакові, баритон якого підкорив сцени Відня, Мюнхена та багатьох західноєвропейських міст Миколі Губчуку та солістці муніципального оркестру народних інструментів “Гуцулія”, кришталевому сопрано Адріані Кабалюк-Крив’юк.

Підкорив глядачів і фрагмент мелодрами про жінку, яка жертвує особистим щастям заради служіння своїй нації, популяризації українства у світі – Соломиї Крушельницької, роль якої виконала актриса “Франко-театру” Маряна Іванович.

Далі на сцену виходили музиканти, які грали соло, в дуеті, тріо на цимбалах, чарівній гуцульській скрипці, флейті та фортепіано. Всіх виконавців коломияни зустрічали зі щирим захватом.

Джерело: прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії


Поділитися публікацією: