Статистика про Коломию від міністерства: це цікаво

Поділитися публікацією:

Наше місто є одним з найбільш економічно активних міст Прикарпаття, які формують промислову агломерацію області.

На даний час у Коломиї проживає понад 60 тис. осіб, або більше 4% чисельності наявного населення області, інформує Головне управління статистики області.

Населення міста є доволі молодим, адже середній вік пересічного мешканця сягає близько 40 років, а найчисельнішою є вікова група 20–39 років, на яку припадає майже третина загальної чисельності. Кожен п’ятий мешканець міста – це особа у віці до 20 років.

Основу промислового комплексу міста складають підприємства з виробництва харчових продуктiв, напоїв, текстильного виробництва, виробництва одягу, виробництва ґумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, машинобудування, з виробництва меблів та іншої продукції.

За 2016 рік промислові підприємства Коломиї реалізували продукції (товарів, послуг) на понад 366 млн. грн, що у розрахунку на одного мешканця міста склало 6 тис. грн.

За останні 5 років в експлуатацію прийнято майже 1,5 тис. квартир загальною площею 176 тис. м2; торгові центри, магазини торговою площею майже 16 тис. м2; заклади громадського харчування більш ніж на тисячу посадочних місць; фізкультурно-оздоровчий комплекс; спортивні зали; потужності з виробництва промислової продукції тощо.

За обсягом прийнятого в експлуатацію житла у 2016 році у розрахунку на 1000 жителів місто посіло третє місце серед міст обласного значення та районів області, що склало 511 м кв. загальної площі (в середньому по області цей показник становив 349 м кв. загальної площі).

Підприємства та організації міста за рахунок усіх джерел фінансування упродовж 2016 року освоїли 186,1 млн. грн капітальних інвестицій або 2,3% загальнообласного обсягу, у розрахунку на одну особу населення це склало 3,1 тис. грн.

Інвестори з 14 країн світу на кінець 2016 року в економіку міста вклали 16,8 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), що у розрахунку на одну особу населення міста склало 277,3 дол. США.

Значною є частка Коломиї в обороті роздрібної торгівлі, яка складає майже 9% загальнообласного обсягу. Через роздрібну торгову мережу підприємств, ринків та фізичних осіб-підприємців м. Коломиї у 2016 р. населенню реалізовано товарів на 3,3 млрд. грн, що у порівняних цінах на 2,7% більше обсягу 2015 р.

Обіг роздрібної торгівлі у розрахунку на одну особу склав 54,5 тис. грн, що відповідає першому місцю серед міст обласного значення та районів області.

Торік суб’єкти господарювання міста здійснювали зовнішню торгівлю товарами з 34 країн світу, яким відвантажено товарів на 11,6 млн. дол. США.

Питома вага суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності міста у загальнообласних обсягах експорту товарів склала 2%, імпорту – 2,7%.

Вагоме місце в експорті займали текстильні матеріали і текстильні вироби, деревина та вироби з деревини, готові харчові продукти, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них.

Найбільші їх обсяги експортували до Словаччини, Естонії, Італії, Сербії, Німеччини, Румунії, Туреччини та Польщі, а загалом у розрахунку на одного мешканця міста упродовж року експортовано товарів на 190,2 дол. США.

За цим показником місто посіло 8 місце серед міст обласного значення та районів області.


Поділитися публікацією: