83% громадян вважають себе патріотами України

Поділитися публікацією:

Патріотами своєї країни вважають себе 83% українців, 10% висловили протилежні міркування, ще 7% не змогли дати відповіді на це запитання. Про це свідчать дані опитування, здійсненого Соціологічною групою “Рейтинг” у серпні 2017 року.

Зазначається, що порівняно з аналогічним періодом 2014 року загальна кількість патріотично налаштованих громадян майже не змінилася.

“У всіх макрорегіонах України кількість тих, хто вважає себе патріотом України, перевищує 75%: на заході таких 88%, у центрі – 84%, на сході – 83%, на півдні – 77%. Водночас у південних областях 18% опитаних заявили, що не можуть говорити про себе як про патріотів своєї країни. На сході таких респондентів – 11%, ц Центрі – 8%, на заході – 5%. Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто вважає себе патріотом”, – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що 76% опитаних заявили, що якщо сьогодні був би вибір, вони б підтримали проголошення Незалежності України. Зазначається, що показник не змінився з 2014 року (у 2013 році таких опитаних був 61%).

“Найбільше тих, хто підтримує проголошення Незалежності України, на заході (93%). У центрі таких опитаних 76%, на півдні – 66%, на сході – 64%. Водночас в останніх двох макрорегіонах кількість тих, хто має протилежну думку, становить 21%-22%. Чим молодші респонденти та чим вищий рівень їхньої освіти, тим рівень підтримки проголошення Незалежності України серед них є вищим”, – зазначають у соціологічній групі “Рейтинг”.

Зауважується, що особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face) відбувалося 2-13 серпня, було опитано 2 тис. респондентів.

Нагадаємо, за даними соціологічного опитування компанії Research & Branding Group, проведеного в червні, третина жителів України (33%) при нагоді готова назавжди покинути Україну і переїхати до іншої країни на постійне місце проживання.


Поділитися публікацією: