Шановні прикарпатці, остерігайтесь шахраїв!

Поділитися публікацією:

Закликаємо громадян бути уважними і обережними при купівлі-продажу товарів через мережу Інтернет, отриманні смс-повідомлень типу: «Ви виграли автомобіль», «ваш банківський рахунок заблоковано» та спілкуванні із невідомими особами, які намагаються отримати конфіденційну інформацію про реквізити ваших банківських карток чи нібито «вирішують» питання про уникнення кримінальної відповідальності родичів, які потрапили в ДТП чи іншу неприємну ситуацію.

Черговими жертвами шахраїв стали мешканці Івано-Франківська та Городенківського району.

Про це повідомляє  сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.

Вчора до Івано-Фрвнківського відділу поліції звернувся 24-річний місцевий мешканець й повідомив, що невідома особа заволоділа його грошовими коштами в сумі 4600 гривень. З’ясувалося, що хлопець вирішив купити мобільний телефон через Інтернет-мережу. На сайті «ОЛХ» знайшов потрібний йому товар. Зателефонувавши за вказаним номером та, узгодивши з так званим «продавцем» ціну, перерахував гроші на банківський рахунок шахрая, в результаті – ні товару не отримав, ні грошей, звісно, не повернули.

Наступна жертва шахрайських дій з обласного центру втратила 6 100 гривень. Як з’ясувалося, жінка мала намір орендувати квартиру в м. Києві. Через Інтернет-мережу на сайті «ОЛХ» знайшла оголошення про здавання в оренду квартири, після чого зателефонувала нібито власнику та, узгодивши ціну, перерахувала грошові кошти на банківські рахунки шахрая. Частину коштів жінка перечислила на один рахунок, а іншу половину – на другий. Після чого додзвонитися до шахрая вже не змогла.

На гачок до шахраїв потрапила й 57-річна мешканка одного із сіл Городенківського району. Як з’ясували місцеві правоохоронці, до потерпілої на мобільний телефон зателефонував невідомий чоловік, котрий представився консулом Чеської Республіки та повідомив про те, що її син вчинив ДТП. Для того, щоб нібито «вирішити питання», матір мала заплатити 500 євро. Налякала жінка відповіла що немає такої суми, тож перерахувала усі наявні гроші – 7 тисяч гривень. Проте зловмиснику виявилось їх замало. Вимогливий шахрай ще домігся 5 тисяч гривень.

На жаль, лише після цього потерпіла зателефонувала синові й дізналась, що стала жертвою шахрайства.

Відомості за цими фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці проводять заходи щодо встановлення осіб-шахраїв та місця їх перебування.


Поділитися публікацією: