Поділитися публікацією:

Нововведення в українських школах. Міністр освіти Лілія Гриневич заявила, такі природничі науки, як фізика, хімія, біологія та географія об’єднають в один предмет у старших класах гуманітарного профілю.

В Міністерстві освіти і науки переконані, що об’єднання предметів дасть можливість старшокласникам-гуманітаріям витрачати більше часу на профільні предмети, йдеться в сюжеті ОТБ “Галичина”.

Тим часом в обласному інституті післядипломної освіти кажуть, зміни стосуватимуться лише окремих великих шкіл, які мають по три і більше старших класів.

Ректор обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Роман Зуб’якзазначає, що експериментальний навчальний план профільної школи наступного року можуть прийняти деякі навчальні заклади. Проблеми можуть виникнути з викладанням інтегрованого курсу. Наразі зарано говорити про підготовку педагогів, які зможуть навчити кілька природничих наук водночас.

“Сьогодні вища освіта такого фахівця не готує. Всі предмети будуть розділені на модулі. Кожен модуль зможе викладати вчитель-фахівець того чи іншого предмету”, – пояснює Роман Зуб’як.

На думку вчителів, створення єдиного предмета “Людина і природа” не зможе повноцінно забезпечити знаннями учнів у природничих науках. А учні до перспективи об’єднання предметів ставляться неоднозначно.

Практика інтегрування природничих наук у цілісну картину світу вже багато років працює за кордоном, переконує Лілія Гриневич. Але чи має вона шанс повноцінно запрацювати в Україні, де наразі немає ані профільних вчителів, ані підручників, ані програми, покаже час.


Поділитися публікацією: