Поділитися публікацією:

Церква нагадує про шкоду від пластикових атрибутів на кладовищах і просить під час Великодніх свят вшанувати померлих без шкоди для живих.

Екологічне бюро УГКЦ поширило соціальний ролик, який пояснює шкоду від пластикових вінків і квітів на кладовищах.

“В час Великодніх свят ми вшановуємо померлих, прибираємо гроби, а також стараємося, щоби вони були гарні і красиві. Купуючи пластикові квіти і вінки, ми грішимо проти ближнього, природи і Бога”, – звернувся до вірян владика Володимир Війтишин.

“Пластикові квіти і вінки становлять екологічну небезпеку. Не задумуємося, яку шкоду приносимо ми, коли несемо сміття покійним, а не молитву. Якщо частинки цих вінків потрапляють в землю чи спалюються, вони нищівно забруднюють довкілля”, – зазначив Ігор Яківчук, перший заступник начальника Держвної екологічної інспекції в області.

“Пластикова квітка чи вінок на кладовищі не мають нічого спільного із виявом правдивої християнської віри”, – додав доктор Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології.

Пластикові квіти та вінки – атрибутика, яка не має нічого спільного зі вшануванням померлих, каже Церква. Це отруєна земля та марнування природних ресурсів. Це сотні і тисячі тонн пластику на смітниках, які розкладаються століттями. Вони провокують виникнення онкологічних захворювань.

“Саме при спалюванні вінків на цвинтарях та пластикової тари вивільняються речовини, які безпосередньо впливають на виникнення злоякісних пухлин”, – наголосив Павло Семенів, лікар-онкохірург.

“Церква просить усіх, щоби, дотримуючись обряду, старалися іти до померлих з відкритим серцем та живими квітами. Душі наших померлих близьких не потребують матеріального вшанування. Єдине, чого вони потребують, – це нашої молитви”, – підсумував владика Війтишин.


Поділитися публікацією: