Поділитися публікацією:

Нестача коштів у місцевих бюджетах не заважає міським та районним радам утворювати нові бюджетні структури. Щоправда, не так з власного бажання, як за вказівкою «зверху».

Цього тижня Калуська районна рада створила свій інклюзивно-ресурсний центр. Це питання депутати розглядали ще минулого року, однак зважаючи на те, що фінансування нової бюджетної установи частково лягає на плечі районного бюджету, від ідеї відмовилися. Однак, як з’ясувалося станом на 17 січня центри вже створили скрізь, за винятком Калуського і Рогатинського районів, інформують “Вікна”.

До минулого року в області працювала медико-психолого-педагогічна комісія, яка надавали висновки дітям, які потребують корекції і мають навчатися за особливими освітніми програмами. З цього року обласна комісія ліквідована. У Калуському районі є 409 дітей з різними нозологіями. 17 дітей не можуть відвідувати заклади освіти, 27 – знаходяться на індивідуальній формі навчання. Саме вони можуть перейти на інклюзивну форму навчання. Районний інклюзивно-ресурсний центр буде надавати експертні висновки дітям з особливими освітніми потребами. За рішенням райради, у районному центрі буде 4,5 посади. Фінансування центру наразі не затверджене. Але до роботи він має приступити не пізніше липня, щоб діти до початку нового навчального року змогли отримати необхідні висновки.

Для центру вже знайшли підходяще приміщення – кімнату на першому поверсі у колишньому пологовому на вул. Чорновола у Калуші. Для оснащення закуплять відповідне обладнання. Відтак у Калуші буде працювати одразу два інклюзивно-ресурсних центри, причому неподалік один від одного. Для чого таке марнотратство, адже й одна на місто та район установа могла б впоратися з поставленим завданням.

За словами голови Калуської районної ради Михайла Срібняка, фахівці районного центру, окрім надання висновків, будуть здійснювати постійний супровід дітей з особливими освітніми потребами та надавати їм фахову допомогу. Також районна рада розраховує, що об’єднані територіальні громади свої Центри створювати не будуть, а користуватимуться послугами районного. І, відповідно, це допоможе утримувати нову установу.

У Калуші інклюзивно-ресурсний центр створили наприкінці березня. Тут запланували 6,25 ставок. Міський центр буде розташований в приміщенні управління освіти на вул. Підвальній.


Поділитися публікацією: