Поділитися публікацією:

Замголови МОЗ зазначила, що в усіх регіонах України наявні всі вакцини для усіх щеплень. У Закарпатській та Івано-Франківській областях найнижчий рівень вакцинації від кору і краснухи.

Про це на брифінгу з нагоди старту Європейського тижня імунізації в Україні заявила заступник міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина, передає РБК-Україна.

“По-різному проходить покриття вакцинаціями в Україні. В Закарпатській та Івано-Франківській областях найнижчий рівень вакцинації від кору і краснухи, ми намагаємося з’ясувати причини. В Одеській області рівень вакцинації трохи покращився, але він і надалі досить низький”, – повідомила вона.

За словами О.Стефанишин, в усіх регіонах України є наявними всі вакцини для усіх щеплень.

“У нас спостерігається нестійка ситуація з інфекційними хворобами. Останні 10 років в Україні були перебої із постачанням вакцин. Усе почалося з 2010 року, коли був критичний стан з вакцинами. Зараз усе змінилося – в усіх регіонах України є наявними всі вакцини для всіх щеплень. Ми хочемо змінити календар щеплень і зробити його більш зручним для батьків. Якість вакцин… всі вони є безпечними і ефективними, вони кваліфіковані ВООЗ”, – повідомила спеціаліст.

Зазначається, що у попередні роки рівень вакцинації в Україні впав до неприйнятно низької межі, як через відсутність достатньої кількості вакцин протягом останніх 7 років, так і через поширення небезпечних міфів та антиукраїнських припущень, що вакцинація, начебто, непотрібна або шкідлива.

Також МОЗ цього року запроваджує нову міжнародну методику розрахунку потреби вакцин, розроблену спільно з ВООЗ та дитячим фондом ООН (UNICEF).

 


Поділитися публікацією: