Поділитися публікацією:

Провідні медики Франківщини обговорили проблему вакцинування, а також відзначили, яких вакцин в області та Україні немає.

Зібралися медики за круглим столом в приміщення Обласної дитячої клінічної лікарні в рамках програми Всесвітнього тижня імунізації.

Цього року він проходить під гаслом “Вакцини приносять результат”. За словами лікарів, профілактика вакцинуванням є найуспішнішим і економічно ефективним засобом з усіх, які існують в галузі суспільної охорони здоров’я. Щорічно завдяки імунізації можна попередити до трьох мільйонів смертей у всьому світі.

Я закликаю батьків не відмовлялися від щеплень. Дорослі повинні постійно звертатися на свої дільниці, згідно графіку щеплень, щоб діти були захищені, – каже головний лікар ОДКЛ Радислав Котурбаш.

Котурбаш зазначив, що єдиної вакцини, якої наразі немає в України – від сказу.

Як казала Уляна Супрун, період закупівлі цієї вакцини завершився, тож найближчий час, коли вакцина може з’явитися – червень, – процитував слова в.о. Міністра охорони здоров’я Кутурбаш.

Головний дитячий медик області відзначив, що особливо варто пильнувати за дітьми і бродячими тваринами влітку і попросив батьків мати це на увазі.

В області немає й протизміїної сироватки, однак, каже Котурбаш, медики обходяться без неї.

Від укусів змій, які зараз почастішали, лікуємо чистим киснем під високим тиском у барокамері. Цю методику в нас переймають й інші області, – каже Котурбаш.

Розповідає, що отруйних змій, від укусів яких не обійтись без сироватки, на Прикарпатті не водиться, тож вдаються до альтернативного лікування.


Поділитися публікацією: