Поділитися публікацією:

На колегії облдержадміністрації заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічняк доповів про хід реалізації в області національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї».

Ігор Пасічняк зазначив, що до 1 липня медзаклади Прикарпаття мають пройти автономізацію. Заклади мають змінити свої статути і створити комунальні підприємства. Пасічняк нагадав, що кожен педіатр має право підписати декларації з 900 дітьми, сімейні лікарі – з 1800 пацієнтами, терапевти – з 2000.

208 закладів області надають первинну медичну допомогу і мають перейти на нову систему. 833 лікарі в області мають почати компанію з підписання декларацій. Більше 24 тисячі декларацій вже підписано в області станом на 24 квітня.

«З 9 квітня показники підписання декларацій відслідковуються онлайн. Динаміка спостерігається непогана», – сказав Пасічняк.

За його словами, наразі 343 лікарі працюють і зареєстровані в електронній системі, а це лише – 41% від усіх лікарів. Це пов’язано з тим, що не всі установи зареєстровані в медичній інформаційній системі.

«Це загальнообласна тенденція і по всій Україні приблизно однакові відсотки», – каже Пасічняк.

За його словами, зовсім не готові і не представлені в онлайн-системі Верховинський і Калуський райони. Причиною є їх технічна непідготованість.

 «Потрібен комп’ютер, принтер, модем і все – це не є такі великі витрати для закладу», – сказав Пасічняк.

Він сказав, що бесіди з головними лікарями проводилися неодноразово, однак результатів не дали. Голова ОДА Олег Гончарук нагадав, що це є вимогою нового закону України і мед заклади повинні його виконати.

«Звичайно, що є об’єктивні пояснення тих показників, які ми маємо. Але є суб’єктивні причини – це знову з таки недопрацювання голів райдержадміністрацій», – заявив Гончарук.

 


Поділитися публікацією: