Поділитися публікацією:

Сьогодні, 25 квітня, в Івано-Франківську представили результати дослідження «Індекс Здоров’я. Україна – 2017». У 2017 році Індекс здоров’я жителів Франківщини залишається четвертим найнижчим по Україні.

Індекс враховує, наскільки громадяни задоволені амбулаторною та стаціонарною медичною допомогою, чи звертаються до лікаря у випадку хвороби, як оцінюють свій стан здоров’я, скільки витрачають на ліки, що знають про здоров’я та здорову поведінку.

  • Франківщина увійшла до ТОП-3 областей України, де найбільше батьків негативно ставляться до вакцинації – 21%.
  • В Івано-Франківській області найбільше покращилася фінансова доступність амбулаторної допомоги, за сприйняттям респондентів, порівняно з іншими регіонами країни.
  • За результатами опитування, Івано-Франківська область – 5-та в рейтингу з найбільшими грошовими витратами громадян на ліки.  Середній розмір витрат на купівлю лікарських засобів за останні 30 днів для регіону склав 718 грн.
  • У 2017 році населення області краще піклувалося про власне здоров’я, ніж у 2016-му. Троє з чотирьох франківців, або 77% сказали, що проходили медичний огляд у профілактичних цілях протягом останніх 12 місяців. Це третій найвищий показник по Україні.
  • Дещо змінилася поведінка мешканців Івано-Франківщини у разі хвороби. Більше людей стали насамперед просити поради у провізора чи фармацевта в аптеці – 7% від усіх опитаних у 2017 році, порівняно з 1,5% у 2016.

Більше даних по Івано-Франківській області, у порівнянні з 2016-м роком і з показниками в цілому по Україні, знайдіть, будь ласка, у вкладеному прес-релізі та на інфографіці.


Поділитися публікацією: