Поділитися публікацією:

У першому кварталі Управління Держпраці перевірило на Прикарпатті сім закладів охорони здоров’я.

Як розповів у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо   начальник управління Ігор Росипайло, у підсумку тільки на один заклад було накладено фінансову санкцію за порушення мінімальних гарантій, а саме ненарахування і невиплату індексації зарплат. Мова йде про Ворохтянський кістково-туберкульозний санаторій «Смерічка». Їх оштрафували на 74 тисячі 460 гривень.

 «Це дуже проблемний заклад. Там вже другий керівник міняється, а скільки ми туди не їздимо, там постійно скарги працівників на те, що керівництво отримує премії, а працівники – нічого. В такому ракурсі ми не можемо не реагувати. Якщо хтось думає, що так може бути, то це не так», – зазначає держслужбовець.

За його словами, управління Держпраці старається не накладати великі штрафні санкції на державні установи.

«Ми завжди до будь-якого суб’єкта господарювання коли звертаємось просимо усунути порушення, однак коли немає реакції – штрафуємо», – додає Росипайло.

Загалом у першому кварталі цього року Управлінням Держпраці виявлено порушення дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці на 25 інспекційних відвідуваннях перед 77 працівниками. В ході двох перевірок виявлено порушення щодо розміру мінімальної заробітної плати. Зокрема, 16 працівникам виплачували заробітну плату у розмірі меншому за мінімальний.

Порушення щодо непроведення індексації заробітної плати виявлено у 32 роботодавців. За приписами державних інспекторів роботодавцями донараховано індексацію заробітної плати працівникам на чотирьох підприємствах на загальну суму 210,7 тисяч гривень.

Водночас на роботодавців за порушення мінімальних гарантій в оплаті праці винесено дев’ять постанов про накладення фінансових санкцій на суму 447 тисяч 380 гривень.

Нагадаємо, як повідомляли кореспонденти Бліц-Інфо, наприкінці серпня минулого року працівники санаторію “Смерічка” перекрили дорогу в Татарові. Люди вимагали від ДОЗ ОДА звільнити головного лікаря закладу та переглянути наказ про скорочення ліжко-місць. З таким же зверненням працівники “Смерічки” звернулись до комісії облради, яке відбулось 30 серпня.На засіданні депутати підтримали звернення трудового колективу щодо звільнення керівника та висловили йому недовіру. Також вирішили створити ініціативну групу у складі представників колективу, департаменту та депутатів облради щодо оптимізації роботи закладу.

 


Поділитися публікацією: