Поділитися публікацією:

Один з факторів, що негативно впливає на якість доріг в Україні, — це перевантажені фури.

Про це в статті для DT.UA пише Олена Криворучко, директор ДП “Укрдорінвест”, інформує “Економічна правда“.

За її словами, нещодавно в компанії змогли зафіксувати антирекорд — при допустимій вазі до 40 т вантажівка везла більше 200 т продукції. І по основних магістралях можуть проїхати тисячі перевантажених фур.

Перевантаження транспорту — це пряме порушення закону. Наприклад, в США за цим стежать поліція та інші контролюючі органи, а далекобійники стають на спеціальні ваги кожного разу, як отримали новий вантаж. І в разі перевантаження можуть взагалі відмовитися везти ту частину партії, яка виходить за допустимі межі, тому що це загрожує їм чималими штрафами, — пише вона.

Однак в Україні на сьогоднішній день практично немає комплексів для зважування автотранспорту. При цьому навіть ідеальна і якісна дорога навряд чи в змозі пережити рік-два, якщо кожен день по ній будуть рухатися перевантажені фури, — зазначає експерт.

Тому, на її думку, необхідно впровадження системи вагового контролю.

Сьогодні це один з наріжних каменів успіху реформування дорожньої сфери. Справа в тому, що можна побудувати будь-яку дорогу, але вона все одно зруйнується раніше гарантійного строку, якщо по ній кожен день будуть їздити сотні машин, що порушують вагові норми, — пише Криворучко.

В Україні необхідно впроваджувати практику вагового контролю і вводити великі штрафи для порушників, тільки це змусить підприємців думати про оптимізацію логістичних ланцюгів, — йдеться в статті.

Нагадаємо, міністр інфраструктури Володимир Омелян звинуватив компанії Нібулон і Bunge у тому, що вони пускають українськими дорогами фури зі значними перенавантаженнями.

30 серпня 2017 року Кабінет міністрів України змінив порядок здійснення габаритно-вагового контролю на автошляхах.


Поділитися публікацією:
Теги: