Поділитися публікацією:

Івано-Франківських чиновників зобов’язали погасити борги перед бюджетниками

Бюджетники Івано-Франківської області досі без зарплати. На початку квітня медики і педагоги виходили на мітинг і вимагали негайно погасити борги. У чиновників залишився місяць, щоб розрахуватись із людьми, або ж вони ризикують залишитись без роботи, пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

У медсестри Ольги Бодоряк, як у більшості медичних працівників, заробітна плата мінімальна. Жінка скаржиться – гроші не платять вже майже два місяці.

“Виплатили частину за березень, можна сказати аванс. Кажуть, що можливо в перших числах доплатять за березень у травні”, – розповіла Олга Бодоряк, медсестра Верховинської ЦРЛ.

На роботу жінка добирається з гірського села. На дорогу з дому до роботи і назад тратить 50 гривень. Каже, що зараз грошей не залишилось навіть на їжу.

“Жити нема за що, можна сказати. Проїзд потрібно оплатити, бо автобуси не возять безкоштовно. Їсти треба, жити треба”, – додала жінка.

Все що можна, вже давно скоротили, запевняє головний лікар Верховинської ЦРЛ Микола Ілюк. Але грошей на зарплати катастрофічно не вистачає.

“Ситуація по Верховинському району є найкритичнішою. На даний чай у нас тільки 64% виплачено заробітних плат за березень місяць. І вже травневими видатками ми будемо оплачувати заборгованість за березень місяць”, – сказав Микола Ілюк.

Крім того, залишились борги за минулий рік. Заборгованість за грудень – майже 2 мільйони гривень. Така ситуація в районі не тільки у медиків – без зарплати також і інші бюджетники: педагоги і працівники культури.

Заборгованість перед бюджетниками області досягла вже 50 мільйонів гривень. Найгірша ситуація в Косівськму, Тлумацькому і Надвірнянському районах.

Відеопрогравач

00:00
02:5

Поділитися публікацією: