Поділитися публікацією:

Фестиваль гуцульської культури «ГраждаFest», який відбувався 28-29 квітня 2018 року у Національному музеї народної архітектури та побуту України м.Київ у селі Пирогово.

На фестивалі киян розважали запальними ритмами гуцульської музики та смачною кухнею карпатського регіону. А на виставці-ярмарку можна було придбати традиційні вироби з дерева, кераміки та тканини, інформує Косівська РДА.

У культурно-мистецькій програмі фестивалю від Косівського району взяли участь: народний аматорський оркестр народних гуцульських інструментів Будинку культури с.Річка­ (керівник Микола Грепіняк), танцювальний колектив «Едельвейс» села Шешори (керівник Михайло Петрів), народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Вишиванка» Будинку культури с.Черганівка (керівники: заслужений працівник культури України – Василь Звіздарик та Ганна Мицкан), фолк-рок-гурт «Гуцули» Косівського районного Будинку культури (керівник Ярослав Корищук), народний аматорський музичний гурт «Гармонія» Косівського районного Будинку культури (керівник Леонід Процюк), дует «Браво» Косівського районного Будинку культури (Василь Лутчак та Зеновій Кіт), солісти – Михайло Строїч та Марія Сумарук.

“Тут, у Пирогові, місце, де атмосфера сприяє думати про вічне. Це і є сутністю старого доброго мольфара, гуцула, котрий мудрим оком дивиться на природу світу. І звідти народжується самобутня культура, яскраві елементи якої ми вносимо зараз до світової спадщини ЮНЕСКО, зокрема це стосується надзвичайної косівської кераміки, це і унікальні техніки вишивки, і килимарство, це і майстерні вироби з дерева, це і музика та пісні”, – розповів Міністр культури Євген Нищук.

Джерело


Поділитися публікацією:
Теги: