1
strichka
Поділитися публікацією:

На Прикарпатті черговий спалах кору. Цього разу центром епідемії стало місто Калуш. У тамтешній районній лікарні із таким діагнозом зараз перебувають майже два десятки людей. Більшість хворих – діти. Де вони підхопили інфекцію – дізнавалися наші кореспонденти.

До інфекційного відділення Калуської районної лікарні перші захворілі почали надходити ще два тижні тому. Сьогодні з діагнозом кір тут вже сімнадцять пацієнтів. Троє дорослих, решта – діти. За словами лікарів, ніхто із них не був щеплений від кору, пишуть Версії з посиланням на Подробності.

“Дорослі вакцинацію мають, привиті, але перед тим ули простудні ГРВІ і імунна система знижена тому при контакті захворіли так само на кір. Загальний стан хворих стабільний, середньої важкості”, – говорить Оксана Черпак, завідувач інфекційного відділення Калуської районної лікарні.

Серед інфікованих дітей, тільки кілька навчаються в одній школі.

“Діти є з різних шкіл, і сільські жителі, і діти які живуть в місті. Але є таке співпадіння що у нас в місті проводили звітній концерт музичної школи, ми побачили що багато з цих діток були присутні на тому заході. І може був контакт”, – пояснює Богдана Кудла, заступник головного лікаря Калуської районної лікарні

Калуська дитяча музична школа сьогодні відчинена. Про спалах інфекції Михайло знає, але сина на навчання все одно привів. Каже, сподівається, що хвороба дитину омине, – адже хлопець вакцинований.

“Звичайно що боюся. Якщо пройшла вакцинація, я вважаю що можливо не захворіє. Це моя думка”, – говорить Михайло, батько учня музичної школи.

Скільки саме учнів вже захворіло на кір – керівництво закладу поки що не знає. Кажуть, – крім тих, що в лікарні, є і такі, що лікуються вдома. Але закриватися на карантин – не планують. Мовляв, навчання тут платне, і не всі батьки на таке погодяться.

“Ми не закриваємо. Я думаю не погодяться всі батьки, у нас дуже велика.. у нас 831 учень. Ми говоримо діти є зараз о така ситуація у нас, чи ви вакциновані, радьтеся дома з батьками”, – каже Леся Мелимука, директор Калуської дитячої музичної школи

Івано-Франківська область і досі залишається лідером із захворюваності на кір. Від початку року тут інфіковано понад дві тисячі людей. Більшість – діти.


Поділитися публікацією: