Поділитися публікацією:

Найвищу температуру повітря по Україні влітку – до 35-40-ка градусів за Цельсієм – синоптики прогнозують у липні-серпні. Найбільш спекотно обіцяє бути на Прикарпатті.

Такий прогноз, на підставі погодних тенденцій останніх десяти років, озвучив директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда, передає “ZAXID.NET”.

У нас практично щоліта відбувається зростання температури, вона стає дедалі вищою, – сказав він у коментарі агенції “Інтерфакс-Україна” в п’ятницю, 4 травня, – в день, коли в Києві засідала державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За словами Кульбіди, кількість днів із температурою +30-35° та +35-40° буде дуже велика. Він наголосив, що кількість днів із настільки високою температурою за останні десять років збільшилася втричі.

+35-40° – це та межа, яка буде у більшості областей України в липні-серпні, – додав директор Укргідрометцентру.

З його слів, значне зниження температури розпочнеться в другій половині вересня.

На засіданні державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у п’ятницю в Києві Кульбіда сказав, що у літній період в центральних та південних областях України очікується температура повітря або вища за норму, або значно вища за норму.

Зокрема, за його даними, в червні очікується перевищення норми температури на 1-1,5°, у липні – на 1-1,5° (на Прикарпатті – 2-2,5°), у серпні – 1,5°.

За його словами, кількість опадів протягом літнього періоду буде меншою за норму.

До слова, починаючи з травня, майже на всій території країни спостерігається підвищений рівень (5-й клас) пожежної небезпеки.


Поділитися публікацією:
Теги: ,