Поділитися публікацією:

Хто з нас принаймні раз у житті не приймав такі ліки, як «Аспірин», чи той самий «Амброксол», котрий є досить популярним препаратом від кашлю. І не лише серед дорослих, а й серед дітей.

Так от, тепер ці препарати і ряд інших під забороною по всій Україні без винятку, повідомляє Франик.

Заборонила ці препарати державна служба з лікарських засобів і контролю за наркотиками. Щодо причин, то кажуть, що від прийому деяких препаратів траплялися летальні випадки, а також вони невідповідають своєму складу.

Тож тепер цілих п’ять препаратів неможливо буде придбати в вітчизняних аптеках.

Окрім препаратів «Аспірин» і «Амброксол», під забороною також досить популярний препарат проти інтоксикації –  «Ентеросгель» і деякі вакцини від туберкульозу, правця, дифтерії і поліомієліту.

Тепер ж коротко, чому конкретно заборонили той чи інший препарат.

Щодо препарату «Аспірин», то він під тимчасовою забороною. Справа в тому, що після прийому цих таблеток фірми «Лубнфарм», померла людина.

Препарат «Амброксол» від компанії «Лекхім-Харків» потрапив під заборону через те, що фірма незареєстрована в Україні і препарат виготовлений для Республіки Узбекистан.

Вакцини від дифтерії, правця і поліомієліту заборонили також через летальний випадок. Йдеться про вакцину виготовлену у Франції.

Ентеросгель заборонили через невідповідність вимог реєстраційного посвідчення, а також за порушення методів контролю якості.

Вакцина від туберкульозу заборонена теж через летальний випадок.

На щастя, аналогів цих препаратів є чимало, так що в принципі втрата не дуже велика.

Проте для тих, хто завжди мав в аптечці деякі з цих медикаментів, вже варто подумати чим їх замінити.


Поділитися публікацією: