Поділитися публікацією:

У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Цього року свято випало на 17 травня. У цей день влаштовують марші вишиванок по всій Україні.

Ідею акції Всесвітній день вишиванки в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

А поштовхом до реалізації ідеї і святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно надягав на пари, як і багато інших студентів.

Леся запропонувала одногрупникам і студентам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку їх одягли кілька десятків студентів і кілька викладачів факультету.

І вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, у ньому почала брати участь українська діаспора у всьому світі.

17 травня 2018 року у Гвіздецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся флеш-моб, присвячений Дню вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.

Флеш-моб зібрав усіх педагогів та учнів школи на шкільному подвір’ї, в центрі якого школярі зобразили сонце, променями його були вишиті рушники. Розпочався захід з виконання Державного Гімну. Близько 400 школярів злагоджено виконували ритмічні рухи та промовляли гасла: «Ми любимо Україну», «Україна понад усе».


Поділитися публікацією: