Поділитися публікацією:

Наприкінці травня на Прикарпатті пройде Карпатський Форум регіонального розвитку «Можливості розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації».

Подібний захід на теренах Прикарпаття проводитимуть вперше. Проходитиме він протягом двох днів, з 31 травня по 1 червня в курортному Яремче, пише Фіртка.

“Ми очікуємо близько 170-180 учасників. Буде присутній і Володимир Гройсман. Підтвердили свою участь міністри. Захід відбуватиметься для гостей із Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей, а також з Польщі, Німеччини та Румунії”, – розповів директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк.

Також у Форумі візьмуть участь представники дипломатичних місій та міжнародних програм, які працюють на підтримку реформи децентралізації в Україні, експерти з питань розвитку гірських територій.

У перший день проведуть експозиції: під час них проходитиме виставка Міністерства освіти та науки, адаптована під тематику форуму. Цього дня обговорюватимуть державну та регіональну політику щодо гірських територій, напрацьовуватимуть експертні пропозиції щодо напрямків розвитку грських територій України.

У другий день приділять увагу організації роботи ОТГ, відбуватимуться презентації кожної з областей. Також проведуть панельні дискусії за участю очільників гірських громад, які презентуватимуть свій досвід запровадження розвиткових проектів та обговорюватимуть спільні проблемні питання.

Родзинкою Карпатського форуму регіонального розвитку стане експозиція гірських громад чотирьох областей. Кожна громада представлятиме свої унікальні особливості – місцеву продукцію, сувеніри, цікаві туристичні атракції.

Радник з регіонального розвитку Ігор Мельничук зазначив, що наш макрорегіон у складі чотирьох областей має свої особливості.

“Наразі у Кабміні працює робоча група з налагодження розвитку гірських територій. Бо децентралізація створює інструменти. Ми очікуємо високоповажних гостей”, – відмітив Ігор Мельничук.

Очікують, що форум дасть базу, яка допоможе гірським регіонам налагодити якісний вектор розвитку.

Завершать напрацюваннями у сфері виробництва, туризму, бізнесу, автентики й новацій, щоб надихнути місцевих мешканців на нові можливості для розвитку.

Напрацьовані пропозиції подадуть на розгляд робочої групи з аналізу проблемних питвнь гірських територій, яка створена за дорученням Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

 


Поділитися публікацією:
Теги: