Поділитися публікацією:

У країнах ЄС набули чинності Положення про загальний захист даних (General Data Protection Regulation, GDPR), який контролює процес збору та розповсюдження особистої інформації громадян ЄС.

Згідно із Положенням, будь-які дані не можуть бути отримані сторонньою особою, якщо їх власник не надав на це особистої згоди. Оскільки зовнішній вигляд людини теж підпадає під категорію «персональних даних», то цей закон значно ускладнить роботу репортерів, вуличних фотографів і фотографів-аматорів.

Перед тим, як сфотографувати європейця в публічному місці, фотограф повинен попросити дозвіл на користування його даними. Проте, якщо він скаже, що знімає для певного журналу, а сам опублікує фото ще й на своїй сторінці в Instagram – такі дії будуть вважати порушенням закону і можуть бути підставою для притягнення фотожурналіста до відповідальності. Максимальний штраф за недотримання регламенту GDPR – € 20 000 000.

Такі нововведення викликали бурхливе обговорення у соцмережах. Особливо той факт, що за неможливості отримати згоду людини на фотографування, її обличчя на знімку доведеться розмити. Поки одні митці жартують і публікують смішні фото з дотриманням усіх правил, інші серйозно стурбовані – новий регламент спровокував конфлікт між правами людей та свободою творчості.

Джерело – Studway


Поділитися публікацією: