Поділитися публікацією:

1 червня мешканці кількох сіл вийшли на протест через жахливий стан дороги Яблунів -Делятин.

А саме, біля школи в селі Стопчатів та в Делятині біля КПП, на роздоріжжі Коломия- Надвірна активісти Косівщини та Надвірнянщини розпочали безстрокову акцію протесту. Умова мітингувальників – будівництво дороги Яблунів – Делятин.

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук відреагував на блокування дороги на у Делятині.

“Події, що відбуваються в Делятині, викликають занепокоєння прикарпатців та багатьох наших гостей. Після Революції Гідності діяльність облдержадміністрації була спрямована на відстоювання інтересів громади, всіляко уникаючи політизації і політичних замовлень. І це, насамперед, стосується ремонту державних доріг Івано-Франківщини, які за сприяння наших народних депутатів в останні три роки отримали нове обличчя”, – зауважує Гончарук.

Він зазначає, що проведення тендерів на ремонт доріг в нашій області відбувається публічно, через прозорі тендери і в онлайн-режимі.

Так, з першого січня 2018 року дороги місцевого значення передані на утримання ОДА, а це – понад 3100 км. На їх утримання і ремонт виділено 279 млн. гривень. Розуміючи, що цей фінансовий ресурс є обмежений, тривалий період велося обговорення з органами місцевої та виконавчої влади краю, і, врахувавши їхні пропозиції, вдалось напрацювати спільну концепцію ремонту місцевих доріг Прикарпаття на найближчі три роки.

“На жаль, події останніх днів засвідчують початок передвиборчої кампанії. Політичні амбіції і меркантильні інтереси виходять на перше місце, втрачаються здоровий глузд і порозуміння. Стаємо свідками того, як замість вирішення питань вивіреним шляхом перемовин, дискусії і спільних напрацювань, проявляються спроби чинити тиск, звучить мова ультиматумів, створюється нездорова ситуація, коли окремі члени громад кількох населених пунктів вимагають вирішення своїх проблем за рахунок інтересів інших громад Прикарпаття”, – наголошує посадовець.

Тож Гончарук закликає представників громадських організацій, ветеранів АТО, відкинувши емоції, категоричність і тиск, об’єднати зусилля для спільного вирішення проблеми. Відтак потрібно враховувати реалії та фінансові можливості держави і краю.

“Лише так вийдемо на програму дій щодо подальшого ремонту доріг місцевого значення області і зробимо це в інтересах краю, заради спільного блага громад, а не в угоду окремим політичним і містечковим амбіціям. І лише таким шляхом досягнемо доброго результату”, – підсумовує Олег Гончарук.


Поділитися публікацією: