Поділитися публікацією:

З 1-го червня в Делятині тривають протести мешканців з сіл Заріччя, Чорний Потік, Білі та Чорні Ослави, Баня-Березів, Верхній Березів, Нижній Березів, Стопчатів, Акрешори, Текуча. Люди блокують трасу Н-09 Львів – Мукачево, вимагаючи давно обіцяного ремонту дороги “Делятин – Яблунів”.

Сьогодні блокування проходить у режимі 40Х20: на 40 хвилин протестувальники перекривають рух, потім на 20 хвилин відкривають дорогу. Пропускають автобуси з дітьми, вагітних, хворих, людей з квитками на потяги і літаки, повідомляє КУРС

Як розповів КУРСу один з ініціаторів протесту делятинець Роман Масевич, представники блокувальників ведуть переговори з владою області про початок ремонту дороги “Делятин – Яблунів”. Дорога в жахливому стані, її обіцяли відремонтувати минулого року. За словами Масевича, сьогодні планується навіть зустріч з народним депутатом Анатолієм Матвієнком, який, нагадаємо, є “куратором” області від Адміністрації Президента.

“Якщо переговори нічого не дадуть, завтра ми перейдемо до жорсткого блокування дороги. Будемо пропускати тільки пожежників і автомобілі швидкої допомоги”, – сказав Масевич.

Протестувальники обурені заявою голови ОДА Олега Гончарука про те, що їхнія акція – це політичне замовлення.

“Це все брехня, тут нема політики. Нам вже далі рік, як обіцяють ремонт тої страшної дороги. Постійно брешуть! Призначають дату, а потім знаходяться причини – нема техніки, ще чогось – і переносять. І так вже разів п’ять. Останній раз ремонт обіцяли почати в квітні. Саме чиновники своїми брехливими обіцянками спровокували людей. Сказали би вже: нема грошей, але ж кажуть, що гроші є, і ось-ось… Самі довели людей…” – пояснив Масевич.

Через блокування на трасі утворюються затори довжиною до 5 км. Окрім Делятина, дорогу заблокували також біля села Стопчатів Косівського району. У Службі автомобільних доріг Івано-Франківської області запевняють, що ремонт дороги “Делятин – Яблунів” запланований з 20 червня.

За блокування траси національного значення протестувальникам загрожує кримінальна відповідальність.


Поділитися публікацією: